Sokak Patileri İçin Ev Yemeği?

Hidatot

Merhabalar. Hayvanlar için baharatlı ve tuzlu besinlerin zararlı olduğunu biliyorum ancak evde, yemekhanede artan yemekleri sokaktaki kuzulara vermeyi tavsiye eder misiniz etmez misiniz? Yani imkan yalnızca ev yemeği olduğunda o yiyeceğin artanı sokağa mı konulmalı yoksa çöpe mi gitmeli? Hangisi daha sağlıklı? Mesela okul yemekhanesiyle konuşup seneye tavuk içeren yemekler çıktığında onları toplayıp sokaktaki hayvanlara vermeyi düşünmüştüm. Bunu yapmalı mıyım?

7 CEVAP

limis

Yapabilirsin tabi. Hic yoktan iyidir. Bizim üniversitenin yemekhanesi yemekleri karman çorman da olsa toplayıp barınağa gönderirdi. Olmayacak is degil yani

Luckysmom

Bence de konuşabilirsiniz sonuçta hayvanlara dağıtmayıp çöpe atsalar hayvanlar yine gidip çöpten tuzlu mu bahararlı mı bakmayıp yemek arıcaklar hiç olmazsa daha güvenli bi şekilde karınları doyacak. Çöpten yemek aratmak insanlığın bi ayıbıdır hepimizin ayıbı diye düşünüyorum. Çok güzel düşünmüşsün böyle bi fikri

Anonymus552223

Biraz suyla karistirip verebilirsiniz en azindan su ihtiyaclari da karsilanmis olur, tuzlu yeyince susamasinlar.

Senairems

Bence de çöpten aramaktan iyidir ama yemeklerin içinde kürdan peçete gibi şeyler olması da kötü olabilir özellikle de kürdan:( bunu da göz ardı etmemenizi öneririm

Hidatot

Çok teşekkür ediyorum herkese cevaplarından dolayıııı ^^

Hidatot

Tabiki tabiki olabildiğince dikkatli oluruuz

Hidatot

Teşekkür ediyoruum