Yavru Kedi Bakımı

icony

Sokaktan annesi olmayan bir kediyi sahiplendim, evet gerçekten annesi yoktu eminim sürekli görüyordum. Henüz ne kadarlık bilemiyorum ama 4 haftalık gibi duruyor. İlk defa evimde minik bir kedi besleyeceğim. En önemli sorum beslenmesi. İnternette bir sürü şey yazıyor ama ben buradan yardım almak istiyorum. Daha dün aldığım için elimde metaryel yok. Ne almam kullanmam gerekir ve nelere dikkat etmem gerekir bana özetleyecek birisini arıyorum. Evet profildeki Zorrom sahiplendiğim minik

4 CEVAP

İstersen süt tozu al.Biraz vakit geçince yaş maya geçersin.(ND,Naturea,Schesir,Nutri,GimCat)(Naturea ve ND en iyileri aralarından)

(suzionline.com bknz.)

z-liyya

Ayy cok tatlı

Gozdetemizel

Oncelikle veterinere goturun.onlar dis sayisindan ve kilodan az cok nekdrlik oldugunu bilirler.sonrasinda size beslenme sekli onerirler.anneden yeterli sutu alamadiysa sut tozuyla,disleri kesecek durumdaysa kuru mama&yas mama karisik (kuru mamayi biraz yumusatip daha kolay yemesi icin) bu tip seyleri soylerler.hem tartmis olurlar hem bir aşi takvimi cikarirlar.kulaklarini gozlerini temizlerler piresine kenesine bakarlar.guzem bir omru olsun

Sselin1

Yaş mama olarak gimcat veya nutri feline nin yavru mamasini alabilirsiniz. Yada evde tavugu biraz sebzeyle haslayip( kabak havuc) blenderdan gecirip verebilirsiniz. Kuru mamayi islayarak yemeye alistirabilirsiniz. Marka olarak n&d tavsiye ederim uygun fiyatli olarak matisse ya da golosi de olabilir büyük paketler daha hesapli oluyor