Hills Mama Nasıldır ?

ebru1312

Kedilerimin hepsi kısır bi süredir hills veriyorum nd ile karistirip bi sıkıntı gormedim ve çok seviyolar

13 CEVAP

itzy

Bence de sadece ND ile devam etmelisin.Eğer bütçen yoksa matisse,britcare,golosi gibi seçenekler hem fiyat hem kaliite bakımından sınıfı geçer.Hill's fiyatını haketmiyor.Pahalı da.Ayrıca bu üç mama içerik-perf-fiyaty çok iyi.Bütçene uyanı seç.Ama sadece ND ye bütçen yeterse onu al.Hem GDO suz.Hemde kediler afiyetlr y,yor.Birde britcare i bazı kediler yemiyor.Bilgine.

Simbat

Biraz geç bir cevap olabilir. Hills' i bu kadar çok kötülemenizi açıkçası anlam veremedim. Kedimin karaciğer enzimlerinde sorun çıktı, bu mama sayesinde 3 ayda sorunu halledebildik.
Kendi düşüncem sürekli olmasa da ND - Hills arasında aralıklı tercih yapabilirsin. Hills 50 yılı aşkın bir süredir bu sektörde. Üstelik sitelerini incelerseniz her vitamin, her bileşen yüzdesel olarak sunulmakta.

Hill's konusunda bir çok kişiyle aynı fikirde değilim. 6 yaşındayken ciddi bir rahatsızlık geçiren kedim hill's c/d, k/d mamaları sayesinde uzun yıllar sağlık sorunu olmadan yaşadı (17 yaşına kadar). Bu sebepten gayet profesyonel ve kaliteli bir mama olduğunu düşünüyorum.

Gamzessven

Doyuyorlardır bence onu meraktan yapıyorlar benim kedim mamasını yeni yesin yine elimdekini gelir koklar. Ben de uzatıp koklatıyorum merakı geçince dönüp gidiyor. Günde ne kadar yiyorlar bilmiyorum ama bence doyuyorlardır. Doymuyorlarsa da siz başka bir şey vermediğiniz sürece tek çeşit mamaya alışırlar. 1-2 yıl boyunca aynı mamayı verin demiyorum illaki aromasını değiştirebilirsiniz ama aynı anda karıştırıp vermek doğru gelmiyor bana

cansucelik07

sadece nd verin hills gerek içerik bakımından gerekse koku bakımından e bir mama.kedinize yazık etmeyin

cansucelik07

e yerine iğğğreeeeeeenç yazcaktım

Fiyatını haketmiyor.En iyisi sadece nd ile devam etmek.Eğer sadce nd ye bütçen yetmezse britcareimatisse,golosi gibi taze et olan mamaları seç

ebru1312

Nd ye butcem yetiyor ama sevmiyolar cok az yiyolar bende yuzde 70 nd yuzde 30 hills karıştırarak veriyorum hills in yerine karistircak başka mama önerir misiniz

ebru1312

Matisse ve golosiyi deniyim o zaman birde

itzy

Bence de güzel birşey yapıyorsun.Eğer bütçe olarak nd den fazla varsa acaba ya da orijen de içerik bakımından çok iyi ama bayağı pahalılar.

itzy

Acaba değil acana

Gamzessven

Sürekli karıştırarak mama vermek doğru değil diye biliyorum. Tek çeşit bir mama vermelisin bence. Gittikçe hills oranını azaltarak tamamen nd ye geçmeyi deneyebilirsin yavaş bir geçiş olunca kediler de çok garipsemeyip alışıyor.

ebru1312

Nd tek başına yiyolar ama elimde gördükleri herşeyi yemek istiyolar doymuyorlar gibi o yüzden yanında biraz daha sevdikleri bi mama olsun da bari bi tabağı bitirsinler diye uğraşıyorum:(