Yavrum Kusuyor

pugtomris

Öncelikle belirteyim bulunduğum yerde şu an veteriner yok. Olan bir tanesi de bayram dolayısıyla şehir dışında.

Yavrum 4 aylık. Önce yattığı yere bayağı bir kusmuş gün boyu ne yediyse. Ateşi 39 derece. Sonrasında iki defa balgam çıkarır gibi oldu çok ufak sıvılar çıktı. Bilgisi olan arkadaşlar çok acil.

7 CEVAP

pugtomris

Enfeksiyon kapmış bir şekilde farklı şehirde veterinere götürdük iğnesini de vuruldu şu an durumu gayet iyi. Teşekkür ederiz

pugtomris

Allah yardımcımız olsun.

Tam1cat

İshal var mı

Tam1cat

Bir de en son ne yemek yedi?

pugtomris

İshal yoktu en son tuvaletinde. En son mamasını yedi saat 4 civarı. ND yavru mama kullanıyoruz. Bir hafta önce geçtik bu mamaya.

Tam1cat

Burdan ne tanı koyacak ne de tedavi önerebilecek bir yetkiye sahip değil kimse fakat tahminimce birçok sebebi olabilir. İlk aklıma gelen gençlik hastalığı, zehirlenme ve mikrop kapma oldu. Mama değişikliğinden de kaynaklı olabilir ama bir haftadır bir şey yoksa aniden olur mu bilemedim. Veterinerler büyük ihtimalle bayram tatilindedir, sizi de korkutmak istemem ama yavrularda kusma baya kötü sonuçlar doğurabiliyor.
Bol bol su vermeye çalışın ki sıvı kaybetmesin. Yaş mamanız varsa yedirmeye çalışın. Bir hekim görene kadar en azından iyice güçten düşmesin.

Tam1cat

Nasıl oldu, bir gelişme var mı