Balıklı Mama Tavsiyesi

esraserra

Herkese merhaba. 1 yaşında (3haftalık hamile) bir Siyam kedim var. 4-5 ay önce ilk kızgınlığından sonra aşırı derecede tüy döktüğü için n&d somonlu mama aldım (proplan junior-tavuklu kullanıyordum). Ancak n&d siyamlarda böbrek sorununa neden olduğu için başka bir kaliteli mama arayışındayım. Gönül ister ki orijen alayım ancak sevip sevmeyeceğinden emin olamadığım için o riske giremiyorum. Bana kaliteli balıklı bir mama önerebilir misiniz?

29 CEVAP

Sselin1

Anladim ozaman matissenin balikli mamasi da guzel bir secenek olabilir kediniz icin Tabi icerik olarak naturea veya n&d kadar iyi degil

Ben Pro Choice Pro 34 Somonlu mamayı tavsiye edebilirim sizin için, mama hamile ve emziren yetişkin kediler için içerik bakımından oldukça yeterli ve hipoalerjenik bi mama

Advance somonlu da güzel bir mama. Veteriner tavsiye etmişti. Tüy dökümünü de azaltıyor

ben proplan kullanıyorum, n&d nin tüm çeşitlerini denedim yemiyor malesef, her kedinin damak tadı farklı

beautifulcat

Instınct de kullanılabilir ama sanırım Türkiye'ye gelen versiyonu o kadar temiz içerikli değilmiş. :(

itzy

Naturea 2 KG var ama...

Tikos

Acana alabilirsiniz ama bobrek sorunu yasanmasi sadece nd ye ozel bir sorun degil bu tamamen tahilsiz olan mamalarin yillarca yenmesinden sonra kaynaklanan bir sorun bence kedinizin su surecte tahilsiz mama yemesi daha guzel olur ozellikle nd nin hem emziren anne hemde yavru mamalari var onlari tavsiye ederim ama tabiki sizin seciminiz veterinerinizede basvurun lutfen benimki sadece oneri

Gozdetemizel

Yanlis bilmiyorsam kediler 62-64 gun arasi hamilelik geciriyor ve 1. Aydan sonra cat&kitten mama kullanmak gerekiyor.yavrular gerekli kalsiyumu alsin diye kitten mama yedirmek gerekiyor.butceyi biraz zorlayip 5,5 kilo orijen cat&kitten alsaniz,icerigi sadece balik olmadigi hindi&tavuk ta bulundugu icin biz 6aydir sorunsuz kullaniyoruz cunki bizimkide sadece tavuk yemez.sirf balikli mamalar fosfor civa vs acisindan sagliksiz olabilir ozellikle bebeler icin.insanlarda bile hamileyken dip ya da yuzey baligi ayrimi yapar doktorlar bebek cok civa fosfor almasin diye.umarim dogru karari verirsiniz

esraserra

Veterinerimiz birinci aydan sonra mamayı değiştirin demedi. Bir sorarım. Şu anda proplan tavuklu junior ile nd balıklı yetişkin mamasını karıştırarak veriyorum. Ben de sadece balık ya da sadece tavuk yemesi taraftarı değilim, özelliklere yorumlardan/tavsiyelerden sonra. Teşekkürler yorumunuz için.