Kedinin Ot Yemesi

Leyl003

Öncelikle herkese iyi bayramlar.. kedimin son zamanlarda mamasını ve suyunu içtikten sonra ot yediğini gözlemledim.. önceden bu durum dikkatimi çekmiyordu.. son zamanlarda otları koklayıp yiyor.. bu ot yeme olayı onun hasta olduğunu veya bi sancısı olduğunu mu gösteriyor?? Bilmiyorum.. (bu arada duzenli olarak gimcatin maltını veriyorum)

4 CEVAP

MissClouseau

Kediler ot yer sindirim sistemleri için ama illa bir ihtiyaçtan yiyor anlamına gelmiyor. Onlar içgüdüsel olarak bir problem olmadan da yiyorlar arada. Ama dikkatli olun neyi yediklerine. Tecrübeme göre onlar seçici zaten ama mesela fotoğrafta papatya var, papatya kediler için iyi değil.

Leyl003

Aynen yoksa malt kullaniyoruz.. bi sorun olmasin da.. icgudusel yesin kuzum..

Leyl003

Yokk :))) kedimin fotosunu gostermek istedim.. normalde yediği ot çimin uzun hali gibi ciceksiz bi ot yiyor.. teşekkürler cevabiniz ıçin..

MissClouseau

Benimki de saksıdaki yoncaları yiyor arada ama sindirim sistemi normal çalışıyor gerek yok yemesine yani. Ama yanından geçerken "Aaa ot" diye yiyor deli.