Yemek

Selmairem

Tavşan Günde 3-4 yaprak marul 2-3 yeni olmuş minik elma salata kabukları ve domates kabukları yiyor ve şu içeremiyorum şırınga ile denemedim içer mi

5 CEVAP

Yavru tavşana bu kadar besin ağır gelecektir. Kuru yonca, pelet yem ve az yeşillik vermelisiniz. Su için özel suluk almalısınız. Umarım karton kutu gibi onu hasta edecek yerlerde bakmıyorsunuzdur. Şu an verdiklerinizi vermeye devam ederseniz bir süre sonra ishal olacaktır. Lütfen araştırmadan hayvan sahiplenmeyiniz.

Selmairem

1 tavşan besledim 1 sene boyunca balkonumda gayette sağlikliydi ama suyunu kâseden iciyordu şimdi bahçeli bir ev aldım tavşanda aldım ama şu falan içmiyor ille elden verince icyor

MjPetkoff

Tavşanlar ve hamsterlar için ucunda bilye olan özel suluklar var öyle çok pahalı da değiller onlardan su içerler. Tavşanınız henüz sebze meyve için çok küçük ishal olur sonu ölüme kadar gidebilir onun yerine pelet yem verebilirsiniz

Selmairem

Evet, suluk aldım çok güzel hemen tanıdı içti. Fakat palet yemi beğenmedi yemiyor onun yerine kuru ot, salata kabuğu, domates, mısır, vs yiyor

Tikos

Marullari falan yikadiktan sonra kurutmaniz cok onemli birde bencede kuru seyler verin ishal olabilir