Acil Kedi Patisinde Şişilik İltahap

cerenaa

1.5 aylık yavru kedimin arka patisinde şişlik meydana geldi bayagi buyuktu veteriner hekime gittik apse dendi kendiliginden iltahap akti ve sislik indi ama halen ustune basamiyo suan diger patidede ayni sekilde sislik meydana geldi yurumuyo surekli halsiz napabilirim

7 CEVAP

baska bi veterinere götürün

Sselin1

Benim kedim de ayni bu tip sislikler olusuyordu sonra iltihapli yaralara dönüşüyordu eger diger patilerinde de meydana gelirse emin olun alerjik bir problemdir. Benim kedimde baska belirtiler de vardi bu patilerinde ki olusum uzun sure tekrarladiktan sonra kendiliginden gecti ama diger belirtiler hala devam ediyor. Eger alerjikse neye alerjisi oldugnu bulmaniz gerekiyor veteriner bu konuda yardimci olacaktir size

Sselin1

Şuan hangi mamayi kullaniyorsunuz ?

cerenaa

Kedim suan anne sutu iciyo sadece ama suanki rahatsizligindan dolayi sadece yogurt veriyorum ve tavuk gogsu püre yapıp veriyorum

Sselin1

Tavuga alerjisi olabilir belki cünku kuru mama yemiyormus bu hastaliktan önce tavuk veriyor muydunuz yoksa yeni basladiniz vermeye

cerenaa

Hastaliktan sonra vermeye basladim

Sselin1

Yerlere kullandiginiz bir temizlik ürünü de sebep olabilir veya herhangi bir kimyasal cunku alerji sadece gida kaynakli olmuyor. Kumu parfümlüyse oda etkileyebilir. Belki alerjik degildir bilmedigimiz baska bir sebepte olabilir baska bir veterinere daha danışın. Veterinere gidene kadar antibiyotik icerikli kremler kullanabilirsiniz