Köpeğimin Kaka Eğitimi

archysenos

Merhabalar,
yakın zamanda 3 aylık olacak bir erkek golden retriever yavrum var. Çiş eğitimi için ped kullanıyorum ve istisnalar dışında ( kendi alanının dışında olduğu zamanlarda ) başka bir yere çişini yapıyor. Onun dışında kendi alanındayken pede yapıyor. Fakat kakasını çok nadir pede yapıyor. Ped'e çok uzak bölgelere değil, çok yakınına ama pedin üstüne olmayacak şekilde yapıyor. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim ?

1 CEVAP

Bendede golden var 5. Ayına yeni girdi daha tuvalet konusunda çıldırmaya baslamıştım artık kendi pedine gidip yaptığıda oluyordu veya evin ortasınada en sonunda çıldırdım her tuvaletini pedi dışında bir yere yaptğını gördüğümde burnuna ve poposuna hayır diyip vuruyordum ve odasına kapatıyordum arkamdan aglayıp bagırıyodu 15-20 dkka sonra çıkarıyodum böyle yapa yapa öğrendi şimdi koşa koşa odasına gidiyor yapmaya