Kedilerde Mantar Neden Olur?

Seymanurx

Kedilerde mantara ne sebep olur ve bulaşıcımıdır? Bir de kedim de mantar yayılmaya devam ediyor bir tehlikesi varmıdır kedime ağrı acı hissi veriyormudur

5 CEVAP

ebru1312

Kediyi değil yattığı yerleri sirkeyle sil

Arthur4

Slm kedini tedavi etmeyi düşünüyor musun

Seymanurx

Veterinere götürdüm krem tarzı bir ilaç verdi umarım kısa sürede düzelir

ebru1312

Tavuklu bisey verme yarası yoksa acımıyordur ama ecosin kullan

CatBarney

Mantar bulaşıcıdır insana da bulaşır.Bol bol batikon,silver sprey veterinerin uygun görürse mantar aşısı.Ek olarak güneş ışığının mantarın üremesini durdurduğunu düşünüyorum.Benim kedilerimin mantarları iyileşirken bi süre güneşlendiğimiz olmuştu.tabi ne kadar etkisi olur bi sıkıntı yaratır mı veterinerize sorarsanız daha iyi olur.