Kedi İle Seyahat

Kedimekim

Ben doğum için memlekete gidicem eşim eylül gibi yanıma gelecek yaşadığımız yerle memleketin arası molayla falan 16 saat sürüyor. Kedimizi bıracak ya da ona bakacak kimse yok burda veteriner bile yok ve kendisi gögüs tasmasıyla durmuyor arabada korkuyor o yüzden kafeste gelecek. Ayrıca yolculuk sırasında cok nadir su ve yemek yiyor. Tuvaletini hep tutuyor. Bir kere bu şekilde 24 saate yakın geldi. Ama tayin nedeniyle taşınmak zorundaydık. Memlekete geldikten sonra eşimin memleketine geçmeyi düsünüyoruz onunla da arası 8 saat sürüyor. Burda bi 10 gün falan kalıcaz. Ayrıca yasadığimız yerde veteriner olmadığı icin karma ve kuduz aşılarinı burda yaptırcam. Sonra tekrar yaşadığımız yere dönücez bu seferde dönüş yolu ordan 19 saat sürüyor. Muhtemelen bi yerde konaklamamız gerekecek ve haliyle evcil hayvan alan yer bulmak zor. Mecbur yine kafeste bekleyecek. Tüm bunlar kedim icin ne kadar zor olur onu nasıl etkiler ? Ama maalesef kedimi bırakacağım hiç kimse yok mecbur bizimle gelmesi gerekiyor...

7 CEVAP

limis

Hiç arabayi durdurmayı denediniz mi yolda? Arabanın sesinden korktuğu için ihtiyaçlarını gidermiyor olabilir. Aşısını mümkün olduğunca tekrar yoka koyulmadan yaoturun. Ateşi vs çıkarsa ilgilenme şansınız olur. Hayvani seyehatiniz boyunca kafeste tutmayacaginizı umuyorum yine de.

Kedimekim

Tabi arada kafesten çikarcam ama yinede cogu yolu kafeste gitmis olacak maalesef. Keske burda kedi sever bi arkadasim olsaydi

limis

Istanbulda kedi otelleri var düşünebilirsiniz bence

Gozdetemizel

Biz cozumu arka koltuga kedi yatagi koymakta bulduk.icine yumusak minder polar battaniye falan serilince arabanin yarattigi titresimi bi nebze de olsa kesiyo.arabada acikken bile ortaligi yikan kedi gidip sepete yatip uyuyo.

Anonymus552223

Arabadayken neyse de kalacaginiz yerde salmalisiniz, kedi kabul eden yerler de var. Bazi kediler kafesten cikarinca saklaniyor kaciyor. Saydiginiz yollari ben bile gitsem benim bile psikolojim bozulurdu. Cok sık ve uzun yolculuk, ama kendi aracinizsa daha iyi tabi

Kedimekim

Annemde kayinvalidemde evlerine getirmemi sorun etmiyorlar orda tabiki kafesten cikacak. Kendi arabamizla gidicez tüm yolu ama ona rağmen gogus tasmasiyla durmuyor her seyden ürküyor. Ama kafeste genellikle ya uyuyor ya yola bakıyor sadece tuvaletini yapmiyor

Anonymus552223

Tuvaletini yapmamasi normal stresten