Köpeğimin Tuvaletini Yaptırmak Tam Bir İşkence

sutlac568

Köpeğim 1 yaşında ve iki hafta önce barınaktan sahiplendik. Tuvaletini geldiğinden beri eve yapmadı, saat sabah 6 gibi hareketlenmeye başlıyor anlıyoruz ki tuvaleti gelmiş ama el gör ki dışarı çıktığımızda saatlerce yeri koklamaktan başka bir şey yapmıyor hayvan çok korkak olduğu için bazen çişini yapmak için çömeldiğinde en ufak bir ses duyunca vazgeçiyor yapmaktan ve beni deli ediyor benim en azından sabahları bu kadar vaktim yok max 20 dk gezdirebilirim hayvanı. Ne yapmamı önerirsiniz, nasıl daha hızlı tuvaletini yapmasını sağlayabilirim?

2 CEVAP

archysenos

dışarıya çıkardığınızda onunla biraz oynayarak yorun, daha sonra su içirin. Bu biraz daha hızlandıracaktır.

Aybike00

Anal kese iltihaplanması da olabilir bu cok uzun bi süre veterinere o bölgeyi gösterin bende aynı sorunu yaşadım kısa bi süre önce