Köpeğimi Kaç Kere Çıkarmalıyım?

eylem97

Merhaba arkadaşlar 1 yaşında terrier erkek köpeğim var kısırlaştırılmış, tuvalet eğitimi için biraz geç kaldım ama sonunda sadece dışarda yapmayı öğrettim.Sizce sabah öğlen akşam mı çıkarmalıyım yoksa sabah akşam yeterli olur mu tutabilir mi?

3 CEVAP

eylem97

Saat olarak da tavsiyenizi alabilirim

limis

Bizim kopegimiz yok maalesef ama mahalemizdeki kopek sahipleri 2 kere çıkarıyor gezmeye. Siz belki biraz daha sık çıkarsanız iyi olabilir belki hem alışır öğrenmesi de kolay olur.

karamelgece

Sabah akşam yeterli olur yarım saat 40 dakika sabah çok sıcak saatlerde çıkarmayın ama hep aynı saate alışırsa iyi olur yani kendinizin hep çıkarabileceği saat ayarlaması size kalmış biz de veterinerimize sormuştuk tuvalet eğitimi verememiştik gezme saatinden geç çıkardığımızda ise sıkışmıştı yani tutuyor tuvaletini, iyi akşamlar