Tavşan Sürekli Yatıyor

Selmairem

Dışarıya çıkarıyorum bahçede bir iki tur atıp eve giriyor kafesine koyunca direk şu içiyor biraz yemeğini yiyip sürekli yatıyor. Yatarken seviyorum timini bile bozmuyor hiç umursamıyor bi tahlil ediverin

19 CEVAP

Ayse_naz_G

:):):)

Tavşanlar yaz aylarında aşırı sıcaktan dolayı kafeslerinden veya bulundukları evlerden çıkmayı fazla istemezler ve vakitlerini genellikkle yatarak geçirirler. Eğer fazla iştahsız, bitkin veya kakası yumuşak/ishal değilse durumu oldukça normaldir. Serinletmek için ıslak bir bezle tüylerini silebilirsiniz ancak yıkamayınız. Suyuna da çok az soğuk su koyabilirsiniz ki serinlesin.

Tavşanınız rex değil yerli tavşan ise -ki muhtemelen öyle- yaklaşık 4 aylık olmalı. Oynaması için tahta kasa alabilirsiniz. Kediler için satılan aralarında delik olan toplardan alıp içerisine mamasını koyarak topu burnuyla iterek oynamasını sağlayabilirsiniz. Kazması için ona bir alan oluşturmanız da ayrıca hoşuna gidecektir. Bunun dışına piyasada satılan oyuncaklardan vs. fazla hoşlanmazlar. Kendilerine bir oyun alanı oluştururlar.

Anonymus552223

Prettyrabbitco oyle guzel anlatmissin ki tavsan bakasim geldi