Kedim Küçük Kaldı

susiko93

Merhabalar;

1 sene önce scottish cinsi olan sushi’yi arkadaşımdam sahiplendim. Annesi sushiyi ilk baslarda cok beslemek istememis fakat son zamanlarında da süt içmesne izin vermiş. Şu an sushi 1 yaşında tam. Fakat kısırlaştırıldıktan sonra biraz zayıfladı ve diğer kardeşlerine göre daha ince.

Veteriner herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Acaba biraz kilo alabilmesi için önereceğiniz bir şeyler var mıdır?

Teşekkürler,

9 CEVAP

PsLuna

kilosu normal gözüküyor. Diğerleri fazla kiloludur muhtemelen. Dengeli bi beslenme planı uyguluyorsanız endişelenmenize gerek yok

Gamzessven

Kısırlaştırıldıktan sonra istemeseniz de alıyorlar zaten. Daha yeni kısırlaştırmışsınız bence aldırmaya çalışmayın sonra zayıflaması için uğraşırsınız ki kediniz de küçük değil şu an

Tam1cat

Anladığım kadarıyla obez bir kedi istiyorsunuz. Yaş aldıkça zaten kilo alacak üstüne bir de kısır. Bir ay sonra şu anki halinden en az yarım kilo faxla olacaktır. Veteriner de normal olduğunu söylemiş neden kilo aldırmaya çalışıyorsunuz ki

Tam1cat

Büyür o büyür. Benimki kısırlaşmadan önce 3.300 falandı şimdi 4 buçuk kilo ve üzerinde dolaşıyor. Veteriner normal dediyse tasalanmayın

z-liyya

Benım kedimde kısırlastırdıktan sırna zayıfladı ama sağlıklı belki yaz ayı diye fazla koşturuyor ondandır kışa doğru kilo alabılır

dilekz

Kedinin kilo vermesi çok zor kilo aldırmaya çalışmadan önce iyi düşünün. Kiloya bağlı olarak insanlardaki gibi hastalıklar ortaya çıkabilir ki zaten kediler doğaları gereği çok şişman olmamalı hareketleri kısıtlanır. Fotoğraflarda gayet normal görünüyor. Eğer çevrenizdeki kediler tombul veya şişmansa size ondan zayıf görünüyor olabilir ama gayet normal bence ki herkes aynı yorumu yapmış veteriner hekiminiz dahil.

susiko93

Kardeşleri kendisine göre daha kilolu. Biz zaten, annesi onu istemediği için bilerek tercih ettik. Aralarında en küçüğü oydu. Annelik güdüsü bendeki işte sanki yeterince besleyemiyor gibi hissediyorum ondan :)

susiko93

Bu arada kedimin cinsiyeti erkek. Bir de bu faktörden dolayı düşündüm.

susiko93

Çok sağolun ❤️