Kedim Bana Küstü Mü?

eylemcaliskan

Merhaba arkadaşlar. Evde 3 tane kedi besliyorum. Biri eylül ayında 2 yaşına girecek, diğerleri ondan daha küçük kardeşler. Bu kardeşleri mecburiyetten eve aldım, uzun bir süredir de benimleler. Ama büyük kedim benden çok uzaklaştı maalesef. Zaten önceden de vahşi ve soğuk bir kediydi ama şimdi sevmeye yaklaştığımda bile söylene söylene yanımdan uzaklaşıyor. Her yolu denedim ama beni yanında istemiyor bile. Sizce bana küstü mü? Kendimi nasıl affettirebilirim :(

5 CEVAP

limis

Ben de küçüğümü kalçası kırık bulmuştum. Alıştırma fırsatım olmadı. Başlarda çok dayak yedi küçük :) Küçükle ayri bi odada oynayıp yorduktan sonra beraber yemek yemelerine izin verin. Büyüğe mamayı hep once koyun. Ayrı olarak kucuklerden uzak vakit geçirin beraber. Size de bebeklere de ısınır tekrar

limis

Küçüklere ilgilenmenizden hoşlanmamıştır. Kediler bölgelerine düşkündür değişiklikten hoşlanmazlar. Sizi de ona ait sanıyor haliyle.

eylemcaliskan

Merhaba. Başlangıçta da yanlış bir strateji uyguladım maalesef. Miniği çenesi kırık bulmuştum, bu yüzden hemen eve aldım. Birbirlerine alışmaları için zaman tanıyamadım, fırsat veremedim. Bundan kaynaklı da olabilir diye düşünüyorum ama üstünden uzun bir süre geçti, buna rağmen hala bana yanaşmıyor. Elimden gelen birçok şeyi denedim ama hala başarabilmiş değilim. Başka neler yapabilirim diye düşünüyorum. Teşekkür ederim

Suerk

Bir süre diğer kedileri onun yanında prk sevmeyin. Oyun oynayın. Bir süre günde belli aralıklarla oyun oynayıp birlilte eğlenceli zaman geçirin.bu sırada yaklaşmaya tutmaya çalışmayın, bırakın o gelsin. Diğer bebekleri başka odaya kapayın hatta başta. Dikkati dağılmasın.

eylemcaliskan

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Deneyeceğim bakalım, umarım başarılı olurum