Köpeğim Bazen Korkuyor. Bazen Çok Heyecanlı

Frtsln

Köpeğim daha 4 aylık dogo kırması. Geceleri uyurken ben odama gidiyorum oda salonda uyuyor. Sabahları kalktığımda bana doğru koşarak işiyor heyecandan. Bazende tuvalete girip çıktığımda beni gördüğinde tedirgin oluyor bir kaç saniye. Bu durum ileride sorun yaratır mı. Korkusunu ve heyecanını yenmek için önerebileceğiniz şeyler nedir?

1 CEVAP

cdogali

8-9 aya kadar tuvaletini kaçırması normal. Ara ara oluyorsa sorun değil. Tedirgin olduğunu söylediğiniz çok belirli bir durum, yani bakkala gidip dönünce, ya da herhangi bir şey için dışarı çıkınca ya da mutfağa girince vs değil de tuvalete girip çıkınca olmasının çok belirli bir nedeni olmalı. Belki su/sifon sesi gibi seslere karşı olumsuz bir duyarlık geliştirmiş olabilir ya da kapının sesi ya da tuvaletin evdeki konumuyla ilgili olabilir. Pek çok şey mümkün. Ya da bir defalık bir şeydir.