Merhaba,Sürekli Kuru Mama Veriyorum, Sakıncası Olurmu?

HuseyinAral

merhaba,sürekli kuru mama veriyorum, sakıncası olurmu?15 aylık, 5 kğ, önerebileceğiniz beslenme şekli varmı ?

8 CEVAP

limis

Haftada en az 3 gun yas mama yoğurt vs verin. Yeterince su almıyorlar zaten sonra hasta olabilir sürekli kuru mama yerse

Sselin1

Sulandirarak vermeniz daha iyi ama ev yogurdu bulursaniz daha iyi olur. Bagirsaklarini duzenler iyi gelecektir. Ishali icin haslama tavuk gogsu ile patates ya da bal kabagi verebilirsiniz

sinembasgil

merhaba,kaliteli bir mama ile haftada en az bir kere yaş mama verilmesini veteriner tavsiye etmişti.ayrıca arada az yoğurt da verilebilir.kuru mama sürekli tüketip su içmeyen kediler sağlık sorunu yaşayabiliyorlar özellikle su tüketimine dikkat etmeniz gerekir.

dilekz

Merhaba, sürekli kuru mama vermek patili dostunuz için en iyi şeylerden biri, lezzet anlayışları bizimki gibi değil. Dostunuz kedi mi köpek mi veya başka bir türse ne olduğunu belirtirseniz daha doğru cevaplar alabileceğinizi düşünüyorum. Hangi tür olursa olsun mama kalitesi en önemli faktörlerden. Araştırıp bütçenize uygun piyasadaki en iyi mamayı bulmanızı tavsiye ederim.

HuseyinAral

teşekkürler,

Anonymus552223

Ben de surekli kuru mama veriyorum. Ama mama kaliteli, bi de nd nin mamalari yaş mama gibi biraz islak. Evden bisey yemiyor zaten, yaş mamalarin da kalitelisi cok pahali. Şimdilik sagligi iyi. Ama evden yogurt falan yerse verin. Tuzsuz tavuk falan

tugbaliee

yoğurt olarak hazır yoğurdu biraz sulandırarak mı vermeliyiz ( bu arada kedimde ishal var sulandırılmış yoğurt iyi gelmez dimi?)

Sselin1

Kuru mama ne kadar kaliteli de olsa sorun kuru olmasi zaten vücut gerekli siviyi alamadigi icin böbrek ve idrar yollarinda problem yaşanabiliyor özellikle kediniz erkekse bu risk daha fazla. Haftada en az 3-4 gün yaş mama verin illaki hazir olmak zorunda degil bir suru yaş mama tarifi var 5 dk lik iş. Hazir olarak gimcat, nutri feline, schesir, naturea markalarini tavsiye ederim