Aşılar

Dondurmacik

Yavru bir kedi sahleneceğim Samsun'da yaşıyorum kediye ne sıklıkla hangi aşılar yapılır fiyatları neler

4 CEVAP

sinembasgil

Merhaba ,kedi aşıları 2 aylıkken başlıyor.Dış parazit ,iç parazit ,karma,kuduz,lösemi aşıları yapılıyor.Aşı fiyatları şehirlere göre ufak farklılıklar gösterebilir.İstanbul için söylemem gerekirse her aşı 90 tl civarında.Bazı aşılar iki doz şeklinde yapılıyor

Anonymus552223

Kucukken en önemlisi karma. 1. Aşi 2 aylikken, sonra da veterinerin dedigi araliklarla gotureceksiniz. Karma burada 50 tl idi en son. Lösemi vs yaptirmadim ben hic. Dişari cikiyorsa 6 aydan sonra kuduz aşisi. İc parazit ilk olarak aşi seklinde yapiliyor fakat sonra gerek gordukçe 3 4 ayda bir damla veya hap şeklinde devam edebilirsiniz. Diş parazit ise pire vs yoksa yaptirmayin

Sselin1

Sene de 2-3 kere iç parazit yaptirin yeterli. Ben okadar bile yaptrmiyorum. Diş parazit dedikleri gibi piresi yoksa hic gerekli degil bosuna kedinizi zehirlemiş olursunuz. Geriye Karma aşı kaliyor o da ilk aşilamalardan sonra sadece senede 1 kere tekrarlaniyor. Lösemi yan etkileri olan bir asi cogu kisi yaptirmiyor ben de yaptrmadim. Kuduz asisi da yaptirmadim ama ucakla seyahat falan edeceginizde kuduz asisi yapili olmali

Tam1cat

İlk aşılarında lösemi dışında hepsini yaptırdım. Sonra biraz araştırıp düşününce fikirlerim değişti
Şu an yılda 1 karma aşı yaptırmaya devam edeceğim.
6 ayda 1 iç parazit yaptırıyorum tableti tercih ediyorum ben. Yutturması benim kedilerimde zor olmuyor.
Kuduzu uçak yolculuğu yapacaksanız yaptırmanız zorunlu. Ben de yaptırdım. Bir daha ne zaman yaptırırım bilmiyorum.
Lösemi aşısı dünyanın en gereksiz aşılarından biri olabilir diye düşünüyorum. Yaptırmadım, yaptırmayacağım.
Dış parazit de yaptırmıyorum. Evden çıkarmıyorum. Birkaç kere tasmayla dışarı çıktık ama bir sorun yaşamadık. Bu yüzden yaptırmadım. Ama gerekirse damlayı tercih ederdim.
Bir de iç ve dış parazit uygulamaları aşı adı altında geçiyor olsa da koruyucuklukları yok. Mevcut durumda pire kene falan varsa onları yok ediyor fakat koruyuculuk sağlamıyor. Sokağa salar, pireli bir canlıyla temas ettirir ya da evinizde pire yumurtası vs varsa koruyuculuk sağlamaz.