Tarak Seçimi Yardımm

pugkaan

Arkadaşlar merhaba, Pug cinsi köpeğim için fırça veya tarak alıcağım. Daha önce veterinerin verdiği tarağı kullanıyordum ancak köpeğim bu tarağı sevmiyor ve tarak da bir işe yaramıyor.Hangi tarağı almalıyım Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ? Birde bu köpek tarakları ve fırçalarının kullanım zamanları birbirinden farklı mı ?

5 CEVAP

WhiteyBulger

furminatör almanızı tavsiye ederim.

pugkaan

Teşekkür ederim peki furminatör dışında biraz daha günlük kullanım için bir tarak almalımıyım ?
Önericeğiniz tarak varmı ?

LIGHTNING

Günlük kullanım için, linkteki ve benzer ürünleri tavsiye ederim. Pug gibi kısa tüylü bir ırk için çok tüy dökmüyorsa furminatör bence gerekli değil

https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/flip-ahsap-sapli-cift-tarafli-kedi-ve-kopek-taragi-6x215cm-l.html

https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/eastland-cift-tarafli-kopek-tarama-fircasi-21x6x5cm.html

pugkaan

Teşekkür ederim ilginizden dolayı ancak Pug ırkında kıl fırça kullanılmamasını tavsiye ediyorlar
derileri hassas , tüyleri kısa olduğu için çizebilir canını acıtabilirmiş sizce toplu iğne uçlu tarak
almalımıyım ?

pugkaan

Teşekkür ederim ilginizden dolayı ancak Pug ırkında kıl fırça kullanılmamasını tavsiye ediyorlar
derileri hassas , tüyleri kısa olduğu için çizebilir canını acıtabilirmiş sizce toplu iğne uçlu tarak
almalımıyım ?