Gözde Hafif Çapak Ve Seğirme

SistraMila

Merhaba, 3 aylık kedimin gözlerinde her uyandığında hafif çapak oluyor, gerçekten çok az ama ve yeni uyanınca veya uykusu gelince gözünü tam açamıyor, bazen seğiriyor gibi oluyor. Karma aşı ikinci doz cuma günü vurulacak.

Merak ettiğim konu kedimin gözleri genel bakışta uyanıkken çok temiz herhangi bir akma kızarma vs yok. Kedilerde çok çok az çapak normal mi? Yoksa aşıyı yaptırmadan bir tedavi uygulamam gerekebilir mi? Veterinerimiz başka şehirde kaldı şu an burada hiçbir veteriner bilmiyorum ve araştırmadan gidip sormak istemedim, malum bazı veterinerler işi paraya dökmüş.

4 CEVAP

Puccapam

Akıntı kızarıklık yoksa takip edin anlattıklarınız normal,

Çapak elbette normal, insanlarda ara sıra olması normalse onlarda da normaldir. :) Ilık çayla silebilirsiniz çapağı.

SistraMila

Çok teşekkür ederim :)

SistraMila

Yaklaşık yarım saat önce kedim yeni uyanmasına rağmen normalden daha hareketsizdi, gözlerini göz kapağının çizgisi vardır ya, oraları biraz kızarıktı. Sağ gözü yine seğirmeye başladı ya da kısıyordu diyeyim ve patisiyle kaşımaya çalıştı. Bir dakika sonra gözünden göz yaşı geldi.

Ve bütün belirtiler gitti. Şu an ne gözünü kısıyor, ne de halsiz. Gözleri hala biraz kızarık ama cin gibi açık. Eskisi gibi güle oynaya koşmaya başladı. Gözünde bir şey vardı da göz yaşı ile o mu gitti acaba? Ben tam veterineri arayıp getireyim mi diye soracakken hayvan eskiye döndü.