Yavru Kedi Almak İstiyorum

hulya_3641

Yavru kedi almak istiyorum kızıma tüy dökmeyen ya da az döken hangi cins oluyor

32 CEVAP

LIGHTNING

tüy dökecek az da olsa her zaman olacak en iyi mamayı da verseniz günlük olarak tarasanızda koltuk kanepe tüy olacak, önüne geçemezsini

Bu kadar ön yargılı olmanızı anlamıyorum. Son derece iyi niyetle sizden fikir soruyorlar ve siz bu kişiyi azarlama hakkını kendinizde bulabiliyorsunuz.
Sahiplenin ama kediye çocuğunuzdan ziyade sizin bakacağınızi ve çocuğunuzun ancak bir yetişkin olduktan sonra sorumluluklarını bilincine varacağını unutmayın. Çocuğunuz sadece oynayacak ona siz bakacaksınız

Ayse_naz_G

Neyse burda gelipte kavga çıkarmak istemem.

Hidatot

Ayşe Naz hanım peki isterseniz ileride çocuğumuz olunca yavrularımızı sokağa atalım olur mu malum çocuklu eve kedi a-lın-maaaz ? Siz kaç yaşındasınız bilmiyorum ama yetişkin insanlar birbirlerine karşı biraz daha saygılı olabilir diye düşünüyorum.

SistraMila

Çocuklu eve neden kedi alınmasın ki çocuk kendini koruyabilecek yaştaysa, a neyin ne olduğunu, hayvana nasıl yaklaşmasını bilecek kadar olgunsa çocuk için yararlı bile olur. Burada kedide önce çocuğa bakmak lazım çocuk kedinin de bir canı olduğunun farkında olacak yaşta ve olgunlukla mı?

minnoskoss_123

Ayrıca bir kedinin tüy dökmesinin sebebi birçok nedene bağlıdır. 1- Mama, 2-Psikoloji 3-Mevsim 4-Bakımsızlık vb.....

Öncelikle mamanın içeriğinin iyi olması gerekir. Orijen, Acana, N&D, Matisse tarzı mamalar içerik olarak gayet iyidir. (Kedinizin tüyleri mama değiştirmeniz sonucu da dökülebilir.)

Kediniz stresten dolayı tüylerini dökebilir. İlk önce stresinin sebebini bulmanız en mantıklısıdır.

Kedinizin tütlerinin dökülmesinin sebebi mevsimsel olabilir.

Kedinizin tüylerini taramadığınız takdirde ölü tüyler kedinizin tüylerine yapışır ve dökülür. Bu yüzden kedinizi haftada minimum 1 kere taramalısınız.

minnoskoss_123

Eğer kedinize gerçekten iyi yaşam koşulları sağlamanıza rağmen tüy döküyorsa veterinere danışabilir, yine veterinere danışarak VetoSkin ilaç kullanabilirsiniz. Ayrıca ölü tüyleri toplamak için üretilen “True Touch Tüy Toplama Eldiveni’ni” kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinize, Eşyalarınıza yapışan tüyleri tüy toplama ruloları ile toplayabilirsiniz. Umarım faydalı bilgiler vermişimdir:)

minnoskoss_123

@Ayse_naz_G neden olmasın ki? Lütfen sebep söyle belki de mantıklıdır. Biz mantıklı şeyleri doğrulayıp mantıksızları yanlışlıyoruz;)

BalliBadem

Tüy dökme mevsiminde hergün tararsanız bütçenize göre kaliteli mama ve ek besinleri verirseniz aşılarınıda yaptırısanız bir problem yaşamazsınız

BalliBadem

Tüy dökme mevsiminde hergün tararsanız bütçenize göre kaliteli mama ve ek besinleri verirseniz aşılarınıda yaptırısanız bir problem yaşamazsınız ve evcil hayvanların çocuklara birçok faydası var

ballokumu

Sfenks tüysüz geri kalanların hepsi tüy döker. Ama kısa tüylü tercih edebilirsiniz belki

limis

Tüy dökmeyen az döken kedi diye bir şey yok maalesef

hulya_3641

BU KONUDA PEK BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM. KIZIM ÇOK SEVİYOR KEDİLERİ ONU BUNDAN MAHRUM ETMEK İSTEMİYORUM

hulya_3641

AMA KORKUYORUM DA TÜYLERİ AĞZINA BURNUNA GİRER DİĞE

PsLuna

Uzun tüylü tercih etmeyin sizin için yeterli olur.