Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Yavru Kedi Almak İstiyorum

hulya_3641
hulya_3641

176 Puan

Yavru kedi almak istiyorum kızıma tüy dökmeyen ya da az döken hangi cins oluyor


32 CEVAP

Musege
Musege

2124

Peluş kedi alın otursun oynasın


Suerk
Suerk

1786

Herkesin bir ilki vardır. Bu kadar saldırgan olmanıza gerek yok. Sokağa atıp atmayacağını bilemezsiniz. Bu kadar peşin hükümlü olmak hiç hoş değil. Hiç tanımadığınız birine bilgi vermek yerine sataşmayın.ayrıca küçük kızın kendine oyuncak aradığını nereden çıkardınız? Belli ki hayvanları çok seviyor, hayvanların oyuncak olmadığını da yaşayarak annesi rehberliğinde öğrenecek bilmiyorsa. Bu kişi hiç danışmadan bir kedi alıp sokağa da atabilirdi. Onun için önemli bir karar olduğu için bizlere danışıyor.


sinembasgil
sinembasgil

442

peluş oyuncak alsanız daha doğru olur diye düşünüyorum sahiplenmek istediğiniz bir can.Üstelik kedilerle ilgili biraz araştırma yapsanız aşılı olan kedilerin tüylerinden hiçbir zarar gelmeyeceğini bilirsiniz.sadece çocuk istiyor diye kedi sahiplenilmez!


Suerk
Suerk

1786

Bir çocuğun evcil bir arkadaşla büyümesi öyle güzel öyle öğretici bir şey ki şaşıracaksınız. Harika bir karar. Kısa tüylü tekir bir bebek bulabilirsiniz. Düzenli olarak evi süpürünce hiç sorun olmuyor. Aşıları tam olduğu sürece, kedi tüyü alerji dışında bir sağlık sorununa yol açmaz. Alerjik bir bünyeye sahip kimse yoksa evde hiç düşünmeden tekir bir bebeği ailenizin üyesi yapabilirsiniz. Düzenli taramak, ona uygun mamayı bulmak dökülen tüy miktarını ciddi şekilde azaltır. Furminatör çok başarılı bir tarak. 2 haftada bir bu tarakla tararsanız yaz ve bahar aylarında artan tüy dökülmesini ciddi miktarda azaltırsınız.


SistraMila
SistraMila

879

Merhaba sokaktan kısa tüylü tekir bir yavru sahiplenmenizi öneririm tekir kediler oyuncu ve hareketli olurlar ama hepsinin kendi karakteri olacağından net şekilde özelliği şudur diyemeyiz. Cins kediye göre bünyeleri daha güçlü olacaktır, ilk kediniz olacağı için daha bünyesi güçlü bir kedi tercih etmeniz işinizi kolaylaştırır.


İç dış parazit aşıları ve diğer aşıları yapılırsa tüy zarar vermez.


Şöyle söyleyeyim, benim kızım da kısa tüylü bir sarı tekir ve kardeşlerine göre tüyleri hep çok daha az döküldü.


Umarım yavrunuz ile güzel bir hayat yaşarsınız.


sinembasgil
sinembasgil

442

eğer illaha sahipleneceğim diyorsanız da lütfen gerekli araştırmayı yapın.2 gün sonra bakamıyorum denilip sokağa bırakılan can dolu her yer!


ballokumu
ballokumu

9029

Ya siz mi karar vereceksiniz insanların ne yapıp yapmayacağına? Çevremde neredeyse herkesin bir peti var ve hepsi mutlu mesut yaşıyor sokağa atmıyor. Sadece hayvanı siz bakmıyosunuz dünyada. Herkes de bakabilir gayet.


LIGHTNING
LIGHTNING

740

çocuklu eve neden kedi alınmasın şartlar uyuyorsa alınacak tür de uygunsa gayet güzel alınır


epiglottis
epiglottis

143345

Agzina burnuna kolay kolay girmiyor tuyler girse de birsey olmaz, kedinin aşilari varsa. Asilari yoksa da cok kucuk bir ihtimal ki o sokaga ciktiginda da bulasabilir


Leyl003
Leyl003

2741

Kedinin bakımını yaparsanız ve ev temizliğine özen gösterirseniz tüyler sizin ve çocuğunuz için tehlike oluşturmaz ;) bi çocuk için evde minik bi dostun olması o çocuğun gelişimi için çok yararlı.. merhameti, dostluğu, sorumluluk duygusunu ögrenir..


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 701 Görüntüleme
  • 32 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 24812 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR