Yavru Tekir Kedim İçin Mama Tercihi

Damlahalici

Sahiplendiğim kişi kedinin Corona virüsü taşıdığını söyledi ve sadece Kuru mama yemesi gerektiğini söyledi. Kedim sadece 50 günlük ve kuru mama ne kadar doğru?

8 CEVAP

SistraMila

Kuru mamaya o yaşlarda başlıyorlar zaten. bir buçuk iki ay civarında verilebilir kuru mama. Ama sadece kuru mama yemesi gereklilik mi o konuda bilgim yok maalesef.

Corona taşıyıcısı olduğu için sadece kuru mama mı yemeli? İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Buna kalacak olursak sokakta yaşayan kedilerin %70’i corona taşıyıcısı. E sokakta yaşayan kedinin ne yediğine ne kadar müdahale edebiliyoruz ki? Bence kuru mama da yiyebilir, yaş mama da yoğurt da. Yani kediler için yaralı olan yiyeceklerin hepsini yiyebilir.

Damlahalici

Bilemiyorum sahiplendiğim kişi bu şekilde bilgi verdi. Kedi bakımı konusunda net bilgiye sahip değilim maalesef. Bir çok yerde de henüz bebek olduğu için kuru mama yememesi gerektiğini okudum. Ne kadar doğru acaba?

Neredeyse iki aylık olan bir kedi elbette kuru mama yiyebilir.

sinembasgil

Kuru mama yiyebilir ancak aldıktan sonra bir veterinere götürüp sağlık kontrolü yaptırmanız iyi olur. veteriner uygun mamayı ve bakımı ile ilgili bilgi de verir

Damlahalici

Şuanda kuru mama yiyebiliyor herhangi bir sıkıntımız yok. Fakat dediğim gibi nette de vermeyin yazıyordu. İkilemde kaldım. Haftasonu veteriner ile görüşeceğim. Cevaplarınız için çok teşekkürler ❤️

Sselin1

Yaş mama yememesi gercekten sacma geldi sanirim bagisiklik sistemi zayiflamasin gereken tum besinleri alsin diye kuru mama vermenizi soylemiştir. Kuru mamaya ek olarak yas mama vermenizde bir sakinca oldugunu düşünmüyorum veterinere de sorun tabi

Damlahalici

Görüşünüz ve yardıminiz için çok teşekkür ederim