Kedinizin Perdelere Tırmanmasını Nasıl Engelliyorsunuz

Kedim bazen perdelere tırmanıyor. bazı perdelerime delikli pati desenleri yaptı. Ne tür perde kullanmalıyım veya perdelere tırmanmasını engellemenin yolu var mı

12 CEVAP

Anonymus552223

Kucukken benimki de atliyordu zamanla kendi vazgecti. Buyucunce ve kilo alinca

bende normal düz tül var bir de güneşlik,bir arkadaşımda ise store tarzı var birde kenarlarında süs gibi olanlardan benim kedimde onunkide atlıyor ne yazık ki hatta en yukarı kadar tırmanıyormuş onun kedisi. ne tür perde konusunda ne yapılır bilmiyorum ama atlamak istediğinde dikkatini başka yere çekmeye calısıyoruz. ısırıp patileri takıyor. yavru mu? eski ev arkadaşımın yetişkin kedisi hiç atlamıyordu

SistraMila

Muz kokusunu sevmediklerini duymuştum, çıkmasını, bakmasını, yalamasını istemediğiniz yerlere muz kabuğu sürülürse uzaklaşıyorlarmış. Denenebilir kolay bir yöntem.

bir yaşında . bende dikkatini başka yere çekmeye çalışıyorum tırmandığında. Bir de perdeleri gündüz tamamen açık tutuyorum tül perde dahil .

emreacar78

Perdelere perde tutucu aldık zıplamıyor bir süre sonra zaten unutuyor. Hareket ettiğinde deymeyecek şekilde ayarlarsanız hiçbir sorun yaşamazsınız.

bir petshoptan dükkan sahibi tavsiye ettiği için kedi kaçıran diye bir sprey aldım . perdelere koltuk altlarına girmesini istemediğin her yere sık dedi. Sıktığımda kokudan salonda duramadım. Bırak kediyi ,l beni bile kaçırdı. Kokuyu mama ile değiştirdim.

Sakın bu yöntemi denemeyin . işe yaramıyor

bir petshoptan dükkan sahibi tavsiye ettiği için kedi kaçıran diye bir sprey aldım . perdelere koltuk altlarına girmesini istemediğin her yere sık dedi. Sıktığımda kokudan salonda duramadım. Bırak kediyi ,l beni bile kaçırdı. Kokuyu mama ile değiştirdim.

Sakın bu yöntemi denemeyin . işe yaramıyor

bir petshoptan dükkan sahibi tavsiye ettiği için kedi kaçıran diye bir sprey aldım . perdelere koltuk altlarına girmesini istemediğin her yere sık dedi. Sıktığımda kokudan salonda duramadım. Bırak kediyi ,l beni bile kaçırdı. Kokuyu mama ile değiştirdim.

Sakın bu yöntemi denemeyin . işe yaramıyor

sinembasgil

İstemediğiniz birsey yaptiginda hayır diye kesin bir şekilde uyarin.engel olun ve dikkatini baska şeye cekin.bir süre sonra bu davranıştan vazgecebilir.

Gozdetemizel

2 evimde de goturdugum hicbir tatil otel vs odasinda da tirmanmadi.oysaki tulleron gayet farkinda,arkasina gecip saklaniyor,ordan bizi korkutuyor oynuyor aklinca ama 1 tek delik bile yok.ilk eve geldiginde tulleri dugum yapip yukari toplamistim kucuktu farketmedi.2-3 ay sonra her odanin tullerini farkli zaman dilimlerinde cozup indirdim.hic bulasmadi valla sukur