Mamayı Nasıl Ölçerim

gzdeylmaz529

Kedim için matisse somonlu kısır kedi maması aldım ama hassas tartım yok mesela 50 gr mamayı nasıl verebilirim

15 CEVAP

Gamzessven

Eğer kediniz yavruysa bence de ölçülü beslemeyin. Doldurun kabına ne kadar yerse. Zaten yiyemiyorlar yine ölçeceğiniz miktarın civarında yiyorlar. Eğer kısırsa ölçülü verilebilir farminanın kabını da alabilirsiniz

Gozdetemizel

Valla kisirlastirdiktan sonra olcu molcu kalmiyo.o 50 gramla doyan kedi var mi cok merak ediyorum.ortaligi yikiyo mama bitince ve daha 1 ay oldu kisirlasali

darknight53

Ben bu durumu şöyle aştım
Evde mutfak tartısı vardı onunla vermem gereken miktarı ölçüp spray boya kapağını keserek tam o miktarı alabilecek büyüklüğe getirdim bu sayede hiç uğraşmadan günde kaç sefer vermem gerekiyorsa o kadar kapakla mamayı döküyorum :)

BalliBadem

Ölçülü beslemek ne kadar önemli benimkinin kabı hep dolu yarın ameliyata girecek serbest mi ölçülü mü beslesem bilemedim ikilemde kaldım

yasement

Petshoplarda olcu kaplari oluyor farminanin varsa rica edebilirsiniz. Baska markanin kabi da isinizi gorur ama hata payi az da olsa olur.

BalliBadem

Kilonuzu ölçün hemen ardından biraz mama ile tartıya çıkın noktadansonrası 1 aryınca 100 gr o şekilde hesaplanabilir

gzdeylmaz529

Çok teşekkürler ayrıca kediniz ameliyata girecekse bence verin yediği kadar yesin çünkü ameliyat öncesi 4 saat aç kalacak ve çıkınca da 3 saat civarı ama ondan sonra ölçü çok önemli

gzdeylmaz529

Ayrıca NDnin ölçü kabını alsam nasıl olur

BalliBadem

Kısırlaşınca kilo alır diye endişeleniyorum iyileşince ölçülü mü versem kararsız kaldım aç kalır falan diye

SistraMila

İnternette yemek yapılırken kullanılacak ölçüler için mutfak gereçleri bazlı açıklamalar oluyor. İşte atıyorum bir su bardağı şu kadar gramdır, bir yemek kaşığı şu kadardır vs vs. Oradan 50 gram için ne kadar su bardağı kullanılması gerektiğini öğrenip ona göre verebilirsiniz.

SistraMila

Kısır kediler için tamı tamına gram tutturmak önemli mi yoksa aşağı yukarı mı olması lazım? Kedinin kısır olduğunu görmemişim eğer illa tamı tamına olacaksa dediğimi yapmayın.

BalliBadem

Bende ölçülü vermek gerekli mi emin değilim

ballokumu

Kedime dünyayı versem de lazım olanını yiyo hiç uğraşmıyorum ölçüyle

Musege

30-40 liraya mutfak terazileri var. Bir kere alırsınız hem mutfakta işinizi görür hem de mamayı ölçülü verirsiniz. Bardak ölçüsüyle giderseniz biraz hatalı olur çünkü her mama bir değil.

melb

kahve fincanı ile 50 gr'a geliyor ben öyle yapıyorum