Kedilerde Ağız Kokusu

basakinanc

Kedilerde ağız kokusu için kullanıp memnun kaldığınız ürünler var mı? Kedimin ağzı kokuyor bir çözüm bulamadım, daha önce suyuna damlatılan ve ağız kokusuna iyi gelen bir solisyondan bahsedilmişti sanırım ama bulamadım forumda. Dişlerini fırçalamaya çalışıyoruz ancak pek izin vermiyor kedim. Başka genel ağız bakımı ile ilgili tavsiyeniz var mıdır?

6 CEVAP

Gamzessven

Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Bazen mamadan kaynaklı da olabiliyor. Ayrıca dentavedin ağız damlası kullanabilirsiniz, tentürdiyot+gliserin karışımını yine ağzına damlatabilirsiniz. Sanikiss vitamin de ağız florasına iyi gelen bir vitamin deneyebilirsiniz

Çok kokuyorsa belki de çürük ya da tartar falan oluşmuştur. Veterinerinize bir kontrol ettirin isterseniz.

Ayse_naz_G

Dişlerini fırçalayabilirsiniz, ağız enfeksiyonundan da kaynaklanabiliyor.

Ayse_naz_G

Eğer duruyorsa damlalar var,dediğiniz gibi suyuna damlatıp çıkarıyorsunuz yada direk yutuyor.

Ayse_naz_G

Pet shoplarda var veya veterinerde.

Gozdetemizel

Kloroben.bize veteriner onu onerdi