Kısırlaştırmak Günah Mı?

cigdemcnkc

Komşumuz ve danıştığım bir hoca uygun olmadığını söyledi. Fakat internette evde beslenenler İçin uygundur yazıyor. Sizin fikriniz nedir?

29 CEVAP

Anonymus552223

Kisirlastirmak gunah diyenler, ithal hayvan ticaretinde hayvanlar ne aci cekiyor, onlara susuyolar. Kedi nesli tukenen bir hayvan degil, kisirlastirmanin faydalari da ayri zaten ekrar yazmaya gerek yok. Vahsi bir hayvani zevk icin eve alip kisirlastirirsaniz bence de gunah ama kedide baska caremiz yok maalesef

BalliBadem

Kısırlaştırmadan kedin pyometra olabilir benim kedim yeni 8 aylık oldu 6 aylıkken mi ne kaçtı çifleşti hamile değil ve sokak kedileri iltahap kaptırdı yada ben öyle inanıyorum yarın kısırlaştırıcam hayvanın şeyinden kanlı irin geliyor bence sizde kısırlaştırın hastalanır üzülmeyin hayvanda zorluk çekmesin

LIGHTNING

Apartman dairesinde beslenen kediler için yavru bakma imkanı yoksa zaruret hali olduğundan caizdir.

Neslihan_14

Anneliği tatsın diye 1 kez yavrulasın diye biliyorum bende 2 kedimde ilk yavrularinı buyuttukten sonra kısirlastirdim ama benim yavrular sahipleri vardı iyi bakilacagini biliyordum fakat sokak kedileri ve evde baktiginiz cocugun yavrularini iyi bir aileye vermek gibi bir imkaniniz yoksa bence gunah değil telef olmalarindan iyidir hem kısirlastirmak gunahla ne alakasi olsun insanlarinda cocuk sahibi olamayanlar yokmu yada korunanlar dogurmamak günahsa çoğu insanda günahkar

Neslihan_14

Annelik duygusu icgudusu olmasa yavrularin basinda durmaz buyutene kadar baslarindan ayrilmiyor anneler duygu yoksa neden boyle yapiyorlar hayatina devam eder bakmaz ilgilenmez yavrusunu aldiginiz bi sokak kedisinin tepkisiyle karsilasmadiniz sanirim

Prenseslena

Nesli tükenen bir hayvan olmadığı için günah değilmiş bende araştırdım

Ayn

Anonymus552223

Ben de cok isterdim kedimin yavrulamasini yavrulariyla ilgilensin, seveyim hepsini, cok cok guzel bir duygu, ama sonrasi var iste, bu konuda duygusal dusunuyoruz. Kediler icin ilk 2 3 ay annelik sonrasi yavrularini kovuyorlar. O yuzden insan duygulariyla bir kerecik anne olsun demek yanlis bence. Ben kendi kedimi hic dogurtturmadim ama bir suru yavru buyuttum. Anneleriyle ve annesiz. Bunu kedilerini yavrulatmak isteyenlere yazdim size degil cigdem hanim. Eger yavru buyutmek isterlerse gecici yuva olabilirler

Zynpkck

Bende tereddütlüydüm sonra araştırdım değil diye okudum sonra ailem olmaz kısırlaştırma filan dediler ben kafama koymuştum dedim 1 yaşına gelsin kısırlaştırıyım sonra bi gün bibaktım kedim can çekişiyo ağlıyo rahim ağzı intihaplanması dedi veterinerimiz kedimde hiç dışarı çıkmaz takdiri ilahi işte tedavi gördü 5 gün iki gün sonra tekrarladı veteriner dediki kısırlaşırsa kömür rahatlıcak tekrar nüks etmesi olağan dedi bende tamam dedim zaten evdekilerde biliyo kızımın acı çektiğini bi gün babamdan gizlice götürüverdim oldu ve bitti iyiki kısırlaştırmısım evdekilerde sorunca hastaydı alınmasaydı ölcekti diyiverdim yoksa laf anlamıyolardı şimdi kızım rahat ben rahatım demem oki tereddüt etmeyin bi bakarsınız başka bişey gelir başına keşke yaptırsaydım dersiniz yaptırın hem siz rahatlayın hem kediniz rahatlasın

Tam1cat

Birçok sağlık probleminden kısırlaştırarak kedimizi koruyoruz. Kısırlaştırmasak,o hayvan çiftleşmese bunun stresi ve o canlıya vereceği zarar daha büyük. Hadi çiftleşti diyelim. Minik minik yavruları oldu. Analık babalık duygusu olmayan bir hayvanın yavrusunun olmasının bir anlamı yok ama bunu boşverdik diyelim. O yavruları sahiplendirmek sokakta yuva bekleyen onlarca miniğin şansını elinden almak demek.
İlla yavru istiyorsanız sokaktakini evinize alın.
Tüm bunlara bakarak, evinizdeki bebeği birçok sağlık probleminden koruyup, sokaktaki yavrulara evinizi mi açmanız mı daha sevap yoksa yeni yavrular üretip üretip ev bulmaya çalışmak ya da evinizde bakmak mı

cigdemcnkc

Söylenilenlerin hepsini biliyorum kısırlaştırmanın faydalarınıda sadece içime kurt düştü çevremden tepki alınca herkese teşekkür ederim gönül rahatlığı ile gidebiliriz :)

Gozdetemizel

Cok gunah sakin kisirlastirmayin.

dlwlrma

@Gozdetemizel

Sjkwvwıvbouprtssjjjuuyyhhklduıueof

cigdemcnkc

Random atıp saçma saçma şeyler yazacaksanız lütfen cevap vermeyin.