Kısırlaştırmak Günah Mı?

cigdemcnkc

Komşumuz ve danıştığım bir hoca uygun olmadığını söyledi. Fakat internette evde beslenenler İçin uygundur yazıyor. Sizin fikriniz nedir?

29 CEVAP

Sudeckmkc

Hayvanın iyiliği için yapılan bir şey o yüzden günah değil bence

limis

Kısırlaştırmamak günah asıl

Anonymus552223

Kisirlastirmak gunah diyenler, ithal hayvan ticaretinde hayvanlar ne aci cekiyor, onlara susuyolar. Kedi nesli tukenen bir hayvan degil, kisirlastirmanin faydalari da ayri zaten ekrar yazmaya gerek yok. Vahsi bir hayvani zevk icin eve alip kisirlastirirsaniz bence de gunah ama kedide baska caremiz yok maalesef

LIGHTNING

içgüdü annelik duygusu değil

Bence değil,olmamalı da.Sonuçta acı çekmesin diye yapılıyor ve üstelik sokak kedilerini kısırlaştırmak da önemli sonra zehirliyp yada öldürüyolar yada telef oluyor.

minnoskoss_123

Kısrlaştırmak günah mı sorusu hayatımda her zaman duyduğumda çıldırdığım bir soru:D

Gamzessven

Allah aşkına gerçekten mi ya. Nolur 3 ay kısırlaştırmayın da görün hayvan nasıl acı çekiyor. Herkes takmış bi doğalarına aykırı diye. Arkadaşlar kedilerin doğası mı kaldı? Kısırlaştırmanın sayısız faydasını yazmaktan gına geldi artık

Annelik duygusu ve annelik içgüdüsü başka şeyler.

minnoskoss_123

Kesinlikle değil. Araştırmıştım biri yine sormuştu diye. Kuran’da günah değil yazıyormuş. Hatta Hatipoğlu mu ne herneyse işte o adama sormuşlar değil demiş.

brutus

Ben kedimi günah olur diye kısırlaştırmadım hayvan doğasını yaşasın diye düşündüm ama dışarı çıktığı için hastalık kaptı ikinci kedimi kısırlaştırdım ,dışarı çıkmıyorlar.Artık hayvanlar için hangisi iyiyse o yapılmalı yani "niyet "önemli diye düşünüyorum.Sonuçta zalimlik olsun ya da nesli tükensin diye yaptırmıyoruz.

Ben küçükken babam dişi kedilere bakmamı istemezdi, büyüyünce çoğalır giderler derdi. Ben de araştırmıştım kısırlaştırmayı, söylediğim zaman günah o olur mu öyle şey demişti. O çocuk aklımla bile mantıksız bulmuştum günah olmasını. Hayvanın iyiliği için yaptığımız bir şey neden günah olsun ki? Neyse geçti o günler, büyüdüm ve çevremdeki herkese öğrettim kısırlaştırmanın faydalı olduğunu. Kısırlaştırın, içinizde korku olmasın.

LIGHTNING

annelik duygusu yok ki iç güdüleri yani anneliği tatsın diye bir şey yok

SistraMila

Emin olun kediniz ah bir kere anne olsaydım keşke demeyecektir. O bir kedi siz ise insansınız, kendinize göre değerlendirmeyin. Annelik içgüdüsü kedilerde bizimki gibi değil, sadece yavru kendi başının çaresine bakana kadar ona bakmakla sınırlı. Bunun da sebebi sevgi falan değil, tamamen kedi neslini sağlıklı yavrular ile ayakta tutmak.

minnoskoss_123

@limis çok haklısınız.

SistraMila

Değil, diyanette fetvası var bakabilirsiniz.