Kedim N&D Yemiyor

tugbaliee

N&Dyi koklayıp gidiyo aç kalsa da zar zor iki üç tane yiyip miyavlıyo eski mamasıyla karıştırdım ama eski mamasını seçip yemiş kerata ne yapmam lazım yemesi için ya

27 CEVAP

dlwlrma

Onu yer inşallah

tugbaliee

yiyeceğini umuyorum ya yeter yani N&D ye bile burun kıvırıyor

Merhaba, N&D mamadan bir süredir (3-4)ay biz de memnun değiliz. Kedim asla yemiyor. Son 3 yıldır bu marka mamayı almaya başlamıştım, problem yoktu; ancak son aylarda hayvancağızım açlığı bu mamaya tercih ediyor. Önce balkabaklı olanların yoğun ekşi kokusunu artık sevmediğini düşünüp balkabaksızlara geçtim, yemedi. Kuzuluyu yedi ama iştahsızlıkla... Bu arada sıklıkla tahılsız olanları deniyordum. Velhasıl sonunda tavuğa hayır diyemez diye istemesem de yine tavukluya döneyim dedim lakin asla yemedi. Fakat buradaki yorumlardan bunun kedime özel bir durum olmadığını görüyorum. Sizlerin kedisinde bir değişiklik var mı?

İlk 5 yıl Proplan'la beslediğim kedimi tahıl/içerik konularını okuduktan sonra 3 yıldır N&D ile besliyordum, hayvan açlıktan o kadar mutsuzlaştı ki mecbur kalıp proplan delicate aldım, şimdi o çöp mamayı iştahla yiyor ama ben hiç memnun değilim. 2 hafta içinde eskiden olduğu gibi kepeklenme ve sırtındaki tüylerin arasında yağlı yapışkan bir his olmaya başladı. Hill mama da proplan'dan çok farklı değil galiba ama ona alıştırmayı deneyeceğim.

Hills mama tercihinizi ya da tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

N&D'nin domuz etli olanını denediniz mi, kedilerinizin tercihleri şu an benim için merak konusu? ((:

bademthecatt

Advance hills royal canin proplana göre bana daha iyi geliyor deneyebilirsiniz advancede en azından içinde taze et var benim kedim sevmişti hindi etlisini ama bu ay matisse deneyeceğim

Ecerana

Neslihansahin bn de sizin gibi hills in içerğinde et olmadığını biliyordum bi kaç siteden baktım yazmıyordı yani et unu yazıyordu hep. ama bugün aldığım hills kitten mamanın paket üzerinde ki içeriğine baktığımda %46 tavuk eti toplam kanatlı eti de %71 yazıyordu. şok geçirdim resmen acaba içeriği mi yenilendi yani heryerde et unu yazarken paketin üzerinde tamamen başka içerik yazması şaşırtıcı eğer bu içerik gerçekse bu markadan vazgeçmeyin biraz araştırın bnce bn de öyle yapacağım

gozush

ND DE ISRARCI OLUN, BEN DÜŞÜK TAHILLI OCEAN MORİNA BALIKLI(MAVİ PAKET) ÖNERİRİM. PRO PLAN VE ROYAL CANİN BAĞIMLILIK YAPAN AMA KATKISI FOS MAMALAR. UZAK DURMANIZ GÜZEL. ZAMAN ALACAKTIR AMA BİR SÜRE SONRA ALIŞACAK VE ŞİMDİKİ MAMALARI REDDECEK BU SEFER DE. GÜN GÜN ND MAMAYI ARTIRIP DİĞER MARKALARI AZALTIRSANIZ ALIŞIR BİR SÜRE SONRA. MUTLAKA. BALIK SEVDİYSE MUTLAKA ND OCEAN DİYORUM. BİZ DE TAVUĞA KIYASLA BALIKÇIYIZ.

tugbaliee

kedim malesef şu an benimle değil :(((

@gozush Merhaba cevabınız için teşekkür ederim, o mesajımdan bugüne kadar Hill's light mama aldım. Hiçbir zaman reddetmedi bayılarak da yemedi. Şimdi tekrar N&D'ye alıştırmayı deneyeceğim, bugün düşük tahıllı narlı tavuklu sipariş verdim ve endişe ile bekliyorum. Kedim çok inatçı ve ona olan zaafımın farkında. ): (: umarım yer.

Alıştırma sürecinde mamaları karıştırıp vermek dışında yaptığınız bir şey var mı? Çünkü benim kedim ayıklayarak yedi daha önce.

@gozush Merhaba cevabınız için teşekkür ederim, o mesajımdan bugüne kadar Hill's light mama aldım. Hiçbir zaman reddetmedi bayılarak da yemedi. Şimdi tekrar N&D'ye alıştırmayı deneyeceğim, bugün düşük tahıllı narlı tavuklu sipariş verdim ve endişe ile bekliyorum. Kedim çok inatçı ve ona olan zaafımın farkında. ): (: umarım yer.

Alıştırma sürecinde mamaları karıştırıp vermek dışında yaptığınız bir şey var mı? Çünkü benim kedim ayıklayarak yedi daha önce.

Ben de yorumlara bakarak,dün aldım,koklayıp uzaklaşıyor,Proopan'a kariştirdim kokusundan mi bilmiyorum içindeki proplani dahi yemedi ben de bugün sırf Proplan koydum.

Ben de yorumlara bakarak,dün aldım,koklayıp uzaklaşıyor,Proplan'a kariştirdim kokusundan mi bilmiyorum içindeki proplani dahi yemedi ben de bugün sırf Proplan koydum.

Bu durumda yaş mamaya karistirip tūkettirecegim sanırım.