Kedim N&D Yemiyor

tugbaliee

N&Dyi koklayıp gidiyo aç kalsa da zar zor iki üç tane yiyip miyavlıyo eski mamasıyla karıştırdım ama eski mamasını seçip yemiş kerata ne yapmam lazım yemesi için ya

27 CEVAP

TATA4242

Kedilerin damak tadına pek güvenmeyin derim, kaldıkça yer ve zaman ile alışır,benim kedi öyle alıştı.Eğer kediye bırakırsanız,herşeye burun kıvırıyor,koy bakalım sokak kedisinin önüne çatur çutur yer.Bunlar hep rahatlıkdan arkadaşlar.Ben kedimi alıştırdım,Ndyi pek sevmezdi,şimdi royal caninden daha cok seviyor.Ek olarak kedinin sevmesi,iyi olduğu anlamına gelmez,eskiden whiskasda kullanmıştım,şimdi R.c ve whiskas gibi markaları sokak kedilerine veriyorum,zararlı biliyorum ama çöpe gitmesin en azından.Nd den caymayın,o olmassa Matisse,tercih meselesi Orijen,Wildfield,İnstinct,Acana bunlarda iyidir.Severiz...

Eski maması royal canin, proplan gibi bağımlılık yapan mamalardansa alışması uzun sürer. Benim gördüğüm kediler hep tavuklu mamaları daha çok seviyor tavuklu çeşidini alabilirsiniz. Bir de alışana kadar yaş mamayla karıştırabilirsiniz.

Royal canin bağımlılık yaptığı için alışması biraz uzun sürebilir ama ND vermekten vazgeçmeyin Hills ve royal caninden çok daha iyi. Dediğim gibi yaş mamayla karıştırabilirsiniz, tavuk haşlayıp haşlanmış tavuğu küçük küçük parçalayıp mamasıyla karıştırabilirsiniz. Tavuk suyu dökebilirsiniz üstüne.

minnoskoss_123

Eski maması neydi?

Sselin1

Ceşidini degistirin isterseniz neyli mamasi

Yeni bir mamaya geçerken önce petshoptan açık şekilde ufak şekilde almanızı öneririm. Beğenirse kiloluk alırsınız. Beğenmediğinde maddi zarar riskiniz neredeyse sıfır olur.

Tmer

Merhaba benim iki kedim de N D yemiyor o yuzden vermiyorum .Pro plana devam

PiremsesKutsi

Ben de kedime N&D (düşük tahıllı kısır) mama veriyorum ancak son aldığım 2 mamaya ağzını bile sürmüyor, aç geziyor hayvan. Ya ortada büyük bir sahte mama olayı var (zira birkaç kişinin de kedisinin asla yemediği duydum son aldıkları mamaları) ya da tarifini içeriğini bozdular. Çöp muamelesi yapıyor hayvan tekrar mama almam lazım ne alacağımı bilmiyorum.

Merhabalar benim kedime proplan royal canın n&d sanabella,hills, felicia, matisse mamalarının hepsini denedim. Royal canın ve n&d yı ağzına surmuyor. Proteini çok olan mama istediğimden sanabella ve n&d yı yesin çok istedim ama yok nafile yemedi. Sokak hayvanları yedi. Matisseyi koklamadı bile. Felicia 'yi çok sevdi hatta mirildanarak yedi ama o da dışkısının çok cıvık bir kıvamda olmasına sebep olduğu için 1 kg yu bitirmeden proplanin deneme paketini denedim. Evet yedi ama hayvana olumlu etkisi olmadı tüyleri söndü yağlı saç gıbı oldu. Arkadaş ve veteriner önerisi ile hills aldım çok şükür yiyor. Dışkısında sorun yok. Tüy dokmuyor. Tüyleri parlak ve canlı ama onun paket içeriğinde de gerçek hayvan etine dair bir bilgi yok. Tavuk unu var diyor. Okuduğumda da bunun tavuğun gaga ayak gibi kullanılmayan parçalarından yapıldığını gördüm. Balıklı ve tavuklusunu da yedi sorunsuz. Ama değiştirmek istiyorum. Taze ya da kurutulmuş et yok içinde diye. Acana ya da orijen deneyecem. Açık paket satın alıp. Keşke n& d yeseydi çok dedim. Şimdi sizin yorumları okuyunca çok normal geldi yememesi.

gozush

@gezegengezerken , ND ocean balıklı düşük tahıllı serisini denemenizi öneririm. İçeriklerle kafayı bozmuş biri olarak, ND ye alışması bizim bu mama sayesinde oldu. Proplan VB hepsini kullanmıştık ama şimdi içim acıyor o günlere. Neyseki kurtulduk nerden dönersek kar sonuçta. Hills de proplan denginde sayılabilir bir tık üstü içerik olarak ama genel anlamda her yönüyle Nd Balıklı diyorum.

tugbaliee

arkadaşlar eski maması royal canın

tugbaliee

şuan Hill’s yiyor N&D ile karıştırıp veriyorum alışsın diye

Shokimurti

Ben proplandan nd ye geçtim başta pek yiyemedi sonra alıştı. İştahla yemese de hergün düzenli olarak tüketiyordu mamasını. Ben şimdi yine değiştirip balık sevdiği için acana pasifica aldım henüz iyi bir tepki alamadım yine ama severek yediği bi mama bulana kadar denemeye devam edeceğim.

tugbaliee

dün bende biraz pişmiş balık verdim kilosunda gerileme olmasın diye baya iştahla yedi arada ciğer vermek istiyorum ama nefret ediyo resmen tavuğu henüz denemedik

tugbaliee

ben matisse alıcam onu deniycez birde