Kilo Veren Kısır Kedi

Sudeckmkc

Yeni eve taşınma, kısır mamaya geçme ve birden bastıran sıcaklar üst üste gelince zayıfladı kedim :( Şimdi normal mamaya geçemiyorum idrar yolunda bi sıkıntı olabilir diye. Başka türlü nasıl kilo aldırabilirim

6 CEVAP

Sselin1

Yaş mama ile kilo aldirabilirsiniz. Evde de yapabilirsiniz. Hem idrar yollarinda da problem yaşama riskini azaltirsiniz. Ayrica mineral degerleri kisir mamasiyla ayni olan bir mama kullanmanizda hicbir saknca yok tek fark yag orani olacak zaten sizin de ona ihtiyaciniz var :)

gozdeyilmaz

yaş mama bu konuda sizin için en iyisi çok soğuk olmayacak bir şekilde hafif buzdolabında serinletip verirseniz hem sıcaklar içinde rahatlatıcı olur bir de birazcık zamana ihtiyacı var minnoşun sonuçta onun için yeni bir ortam stres oluyorlar ben ailemin evine götürdüğümde bile değişiyor mama yemesi hareketleri

Sudeckmkc

Teşekkürler tavsiyeler için şimdi kendim evde yağlı tavuklu bulgurlu patatesli mama yapıp veriyorum ve normalde hiç vermediğim krem peynirden bir yemek kaşığı vermeye başladım şimdiden fark belli oluyor aynı sorun yaşayan varsa tavsiye ederim

kediler bulgur ve patates gibi şeyler yememeli vermemeye dikkat edin etleri sebze püreleriyle karıştırıp leziz mamalar yapabilirsin. bu arada kullandıgın mama yeterince besleyici olmayabilir vitamin takviyesiyle desteklemelisin. ev mamaları yapıp vereceksen bile canvitin toz vitamin takviyesini kullan kısır kediler ilk zamanlar özellikle bebekten farksız.

Anonymus552223

Cok zayif degilse kilo aldirmayin yaslaninca aliyolar zaten, sonra zayiflatmaya ugrasirsiniz

Sudeckmkc

Kilo vermesi dursun eski kilosuna gelsin benim için yeterli o yüzden tahıl miktarını mamada bol tutmak durumundayım. Multivitamin paste ve kalsiyumlu maya tableti kullanıyorum ek olarak