Kedim Kusmuş Mu?

ballokumu

Sabah kalktım ve şimdi de aynı şekilde kusmuş. Ama mamaları nasıl bütün kusabiliyor bana inanılmaz geldi

14 CEVAP

minnoskoss_123

Geçmiş olsun:(

Sselin1

Bizimki de arada mamasini kusar çok yedigi veya hizlı yedigi zamanlarda oluyor. Mamasini azar azar verin isterseniz bir anda hepsini yemeye calismis olabilir. Sürekli olmuyorsa önemli birsey degil.

Bilgeylmz

Mamaları çiğnemeden yutuyor gibi. Mamalarını kırabilirsiniz belki. Belki ağzında bi problem falan vardır.

Sselin1

Mama degistikten sonra başladiysa dediginiz gibi sebebi mamadır. Bazi kediler mamalari cok kirmadan yiyor zaten düşündüğümüz gibi un ufak olmuyor mamalar. Ben oyuzden bütün kusmasina takilmadim açıkcasi. Balıklı mama agir gelmiş olabilir ya kediniz mamayi cok sevdigi icin hizlica yiyodur belki sürekli balik tüketilmesi pek önerilmiyor zaten. Acana güzel bir mama isterseniz güvendiginiz bi yerden acik olarak grasslands kuzulu ya da. Wild Prairie çeşidini alip deneyin yine kusma olayi olursa baska markayi denersiniz

Gamzessven

Benim kedim de balıklı mamayı kusuyor. Belki başka bir aromaya geçmelisiniz.

beautifulcat

Benim kedim kitten mamadan(ufak taneli) yetişkin mamaya(büyük taneli) geçerken çiğnemeden yuttuğu için aynı şekilde kusmuştu. Tamamen mama sebepli yani. Eğer ufak taneli mama ile büyük taneli mamayı bir arada veriyorsanız, sebep bu olabilir. Büyük taneyi tek başına koyunca kıtır kıtır çiğneyerek yedi. Ya da rondodan geçirip toz olarak da verebilirsiniz bi süre.

ballokumu

Sabah da yeşil bi kusmuk da görmüştüm bana veteriner yolu göründü

ballokumu

Veterinerimi aradım iştahı hareketleri normalse izleyin dedi

ballokumu

Kıymalı yumurta yaptım iştahla yedi

Gamzessven

Öğün olarak mı veriyorsunuz belki çok acıktığı için fazla hızlı yiyor olabilir ya da mamasının aroması midesine ağır geliyor olabilir

ballokumu

Açık büfe veriyorum. Balıklı tahılsız. Zaten ben buna şaşıyorum çiğnemeden yutmuş resmen. Kitten mama boyutunda da değil büyük. Her yaş için yazıyordu. Acana balıklı bu arada. 2 haftadır yiyor. Dün ve bugün kusmuş. İştahı ve keyfi yerinde bu arada sorumlu mama :(

ballokumu

Cevaplar için teşekkürler elimle kırıp karıştırarak vericem şimdilik mamam bitince kuzulu denerim.

Benim kedi çiğnemeden yutuyordu.

Gamzessven

Çoğu çiğnemeden yutuyor zaten o yüzden ondan kaynaklı olduğunu düşünmedim ama deneyin tabi belki de düzelir