Mantar Sorunu

Esosh08

Sahiplendigim yavruda mantar varmıs daha 1,5 aylık oldugu icin aşı dışında yapabileceğim bir tedavi var mıdır işin kötüsü bana da bulastı

11 CEVAP

Esosh08

Ben mantar tedavisi görüyorum zaten. Kedimi de vet e götürdügümde ecosin hazırlayıp uyguladı kalanını da bana verdi kullandığımız esyalara uyguladık. Salı günü kontrolümüz var eger gecmemisse tekrar uygulanacak.

Semy

Benim kedimde de cıktı sen çok mantarlı bölgeye yaklaşmamaya bak. Ben aşı yaptırdım ama pek etkisi olmadı yayılmaya başladı mantar batticon sürüyorum sende kullanabilirsin

Esosh08

Yayılmaması icin önlem alabilir miyim

Kesinlikle kantaron yağını denemenizi öneririm

Gozdetemizel

Lutfen instagramdan ecosin.efer sayfasina bakin.tek kullanimda mucizeler yarattigi soylenen birsey.resimlerden birinde yetkili beyfendinin numarasi var.size en yakin hangi veterinerde bulabileceginizi size soyluyor.cok gecmisler olsun.

minnoskoss_123

Bana da yavru kedimden mantar bulaştı. Doktora gidin. İlaç ve krem veriyor. Nasıl uygulayacağınızı anlatır. En önemlisi güneşe çıkmayın. Yoksa aksi takdirde yaralar iz bırakıyormuş.

Semy

Aşı vurulamıyorsa ecosin diye bi ilaç var veterinere götürüp ondan uygulatabilirsin. Benim kedime ondan uyguladı 2yanagında vardı biri kurudu diğeri de yavaş yavaş kuruyor başka bi bolgesine yayılmadı çok şükür

ballokumu

Kontrolde neye göre geçip geçmediğini anlıyor?

Semy

Ecosin etkili bir ilaç olduğundan yara kurumaya küçülmeye başlıyo zaten gecmemişse antibiyotik uyguluyo ama genel olarak ecosin de geciyo yaranın küçülmesinden kurumasından anlıyo yani geçmeye başladığını hem zaten bunun için veterinere gerek kalmıyo sen de bakıp anlıyosun büyümüş ya da küçülmüş diye ona göre sürekli irtibat halinde oluyosun veterinerle

Esosh08

Şöyle ışıkları söndürüp bi aletle baktı üstünde mantar varsa yeşil ince cubuk gibi kücük kücük görüyor o aletle. Ecosin gercekten faydalı oldu mantarlar gecmis göründü kontrolümüzde. Yüzde doksan gecer demisti zaten.

Esosh08

Sprey hazırlayıp ecosinle spreyle kuru kalmayacak şekilde kedi ıslatılıyor her tarafı. Yıkanmış gibi sulu bi hal alıyor kedi. Sonrasında kendi kendine kuruması gerekiyor. Kalan spreyi de kedinizin kullandığı esyalara evdeki temas ettigi yerlere sıkıyorsunuz.