İltihaplı Yavru

Geçen sorumdan bilenler bilir.Bugün gözü bayağı iltihaplı bir kedicik bulduk.54.günlerine girdiler bujgün.Gözlerini çay ile temizleyip genta damla damlattım ve biraz daha iyi.Kedinin sağındaki göz yavaşça açılıyor.Yani daha iyi.Solda iyileşiyor gibi.Sizce bu tedavi ile geçer mi? Başka ne yapabilirim? Veteriner 1 hafta kapalı bazı sebeplerden.

7 CEVAP

Zynpkck

Birda papatya çayı deniyebilirsiniz bizim veterinerimiz intihap için tobradex diye bi damla önermişti tabi başka bir sorun değilse bu damlayıda bi deniyebilirsiniz :)

Gozdetemizel

Tobrex ya da tobradex ve antibiyotikli bir goz kremi isinizi gorur

dlwlrma

Genta almışsın sanırım.Diğer sorusda öule yazıyor.

dilekz

Terramycin efsane iyi geliyor. Ben mahallemdeki yavru kedilerin gözlerini o kremle kurtardım hep. Aynı şekilde önce temizleyip sonra sürüyorsunuz. Eğer düzelmezse ameliyat gerekebilir ancak düzelir diye düşünüyorum. Usanmadan devam etmeniz lazım her gün. Allah acil şifalar versin :)

Anonymus552223

Damla ise yaramazsa veteriner bir igne vuruyor ismini falan bilmiyorum ama teyzemlerin kedisi boyleydi. Damlalarla cok ugrastik, sonradan sordugumda kortizon ignesiyle gecti demislerdi. Boyle ilerlemis durumlarda damla ise yaramayabiliyor.

Yaa.nşallah yarar.Birde terramycin kaç TL?
Eczanelerde var mı?

@dilekz tşk