Kulak Uyuzu Mu

Merhaba, kedimin kulağında kahverengi kirler var. Kulak altındaki tüyler de dökülmüştü. 9 ay önce sahiplendiğim kişi yeni tıraş ettirdik düzelir demişti. Tüm aşıları da tam. Sanırım british kedilerde bu tarz dökülmeler oluyormuş. tabi kir de olabilir. ama uyuz mu diye endişelendim. ya da mantar mı? 10 günde bir falan sirkeli su ile temizliyorum. fotoğraflar 2-3 gün önce temizlenmiş hali. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler şimdiden.

5 CEVAP

Bana normal göründü benimkilerin de böyle çünkü. Altlarda kalan ulaşamadığımız temizleyemediğimiz kirler gibi sanki.

Lavinyaa

Benim de başıma geldi eğer kahve telvesi gibi döküntü olup aşırı kaşıyarak tüyleri döküyorsa kulak uyuzudur ilerlemesi çok sıkıntı dikkat edin. Ama resimdekiler bana da normal göründü

teşekkürler cevaplarınız için

LIGHTNING

kir :)

Gozdetemizel

Kulak uyuzunda akinti cok pis kokar