Tırnakları Ne Zaman Kesilmeli

Damlahalici

2 aylık bir kedim var tırnağını ne zaman kesmem doğru olur? Bugün veterinere gittim ama çok aceleci ve mesafeli davrandi. Soracağım soruları bile unuttum

8 CEVAP

Şimdiden alıştırmanız daha iyi olur, ne kadar erken o kadar iyi. Patisine bastırdığınızda tırnaklar çıkıyor zaten, tırnağın da pembe-kırmızı yerini sakın kesmeyin ucundan azıcık alın yeter.

BalliBadem

Şimdi ucundan alın yeter uzadıkça tekrar edersiniz

Gamzessven

Uyurken deneyin kesmeyi. Oyun halinde keserken travma yaşıyorlar :d ve ucundan sadece sivri kısmını kesin derin kesmeyin

PsLuna

Youtube da videolar var denemeden önce dikkatlice izle derin kesersen kanatabilirsin. İlk olarak uykuda yapman daha iyi olur patilerini geri çekebilir aniden. Hiçbir şekilde tırnakları kesilsin istemiyor, ben ne zaman kessem bittiğinde ödül maması veriyorum kötü bi şey olmadığını anlasın

ballokumu

Benim kedimi ilk aldığım günden itibaren kestim tırnaklarını. Şimdi uyanıkken kucağımda kesiyorum çok alıştı

Damlahalici

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için :)

Gozdetemizel

2 ayliktan beri on patileri her 10 gunde bir kesiyorum.arkalar okdr cabuk uzamiyor oyuzden onlari 20 gunde bir falan kesiyorum ve insanlar icin olan citcit makasla,acaip rahat oluyo normal tirnak makasiyla

Damlahalici

Tırnaklarını 2 gün önce kestim. Cevaplarınızdan dolayı çok teşekkür ederim