Kedimin Dişleri Düştü

mawii13

mrb şubat dogumlu kedilerimden birinin ön dişleri al ve üstteki dişleri döküldü yada kırıldı köpek dişimi azı dişimi deniyor bilmiyorum bu süt dişleri ile ilgilimidir zira öteki kedimde herhangi bir dökülme yok dün farkettim bu sabahta ön üst dişlerden biri yok çok yaramaz oldugundan artık kendimi kırdı yada diş değişimimi bilmiyorum

11 CEVAP

Gozdetemizel

Kediler cok cabuk yeni dis cikartir.bi disin dusmesinin hemen ertesi gunu yeni dis tamamen cikmis olabilir.hastalik ve ameliyatlarda da iyilesme surecleri insandan kat kat cabuktur.oyuzden diger kedinizin dis degistirdigini farketmemissinizdir.bizde hic anlamadik cunki hemen yenileri geldi dusenlerin yerine.hemen bi dis bugdayi partisi verin :) paniklenecek hicbirsey yok.disleri yoksa yas mama verin ki hem dis etleri damagi yirtilmasin kuru mamayi butun halde yutmaya calisir cigneyemedigi icin,hem de ac kalmamis olur.hayirli olsun dislerrrrr

Gamzessven

Diş değiştiriyor kediniz normal bir durum. Kısa sürede yeni dişlerini görürsünüz ağzında :)

mawii13

umarım öyle olur acıkcası beni korkutan ötekisinde birşey olmaması kardeşler fakat biri dişsiz :) ötekinde birşey olmaması tşk ederim

dlwlrma

O dişsiz ağzı ne tatlıdır şimdi :)

Gamzessven

Ötekisinde de olmuştur siz fark etmemişsinizdir 4 aylık hayvan diş döker tabi.

mawii13

farketmemiş olabilirim lakin ön uzun dişler allta 2 üsste 2 uzun dişler dökülen onlar olunca farketmesi kolay oluyor

mrtunaboylu

Benim kediminde aynısı oldu panik yapmayın diş değiştiriyor :)

PsLuna

Diş değiştirme döneminde hassas oluyorlar kurudan ziyade yaş mamayla beslerseniz iyi oluyor. Kuru mamayı kırmakta zorlanıyorlar diş değiştirirken

mawii13

arkadaşlar net bilgisi olan kimse yokmu?

mawii13

farketmemiş olabilirim lakin ön uzun dişler allta 2 üsste 2 uzun dişler dökülen onlar olunca farketmesi kolay oluyor

mawii13

herkese çok tşk ederim yaş mama veriyorum pek fazla ilgisi yok yiyor ama fazla degil aşırı yaramaz evde kontrolü tamamen kaybetmiş durumdayız biz onlara ayak uydurur olduk :) tekrardan tşk ederim ve anneleri yine doğum yaptı kısırlaştıramadık o dönem emzirme dönemi diye veteriner uygun görmedi 2 gri 2 van kedimizde oldu yakında biz çıkarız evi onlara bırakırız artık :) :)