Kedim Sevdirmiyor Üstüne Hep Saldırıyor

3 aylık yavru bi kedim var fakat yetişkin bi kediye göre çok çevik hareketli ve hızlı bazen oyun amaçlı ayak bileklerimize veya ellerimize saldırıyor geceleri uyurken biranda saldırıyor ama bunu tıslayarak yapmıyor hiç tısladığını duymadım. Bunu oyun olarak gördüğünü düşünüyorum ve severken sert sevmiyoruz gayet nazik davranıyoruz fakat sevdirmek için hiç bir girişimde bulunmuyor. Çevremde bazı kişilerin kedilerinin sevdirmek için çırpındığını görüyorum ve imreniyoeum benim kedimde öyle olsun istiyorum bu konuda bana yardım edebilecek olanlar varsa ulaşabilirlerse nasıl bir yol izlemem gerekli bunu anlatırlarsa çok sevinirim

6 CEVAP

Hidatot

Ben de çok deneyimli değilim ama biz Kuzu bizi ısırmaya başladığında biz bırakıyoruz oynamayı, ilgilenmiyoruz. Son zamanlarda çok arttı ısırması, biz de hiç kucağımıza almaya çalışmadık. Şimdi özlüyor sanırım, arada 2 3 dakika da olsa kucağımıza koşup sevdiriyor. Daha uzadığında ısırmaya geçiyor ama ^^ O zaman yine yere bırakıyoruz

Suerk

Ne güzel işte. Isırmak kedilerin oyun tarzıdır. Yavru kediler daha sık ısırır ve böyle oynarlar. Hiçbir sorun olmadığı gibi sağlıklı bir kedi olduğuna işaret bu. Her kedinin kişiliği farklıdır, onları dönüştürmek yerine tanıyarak sevmelisiniz bence. Zamanla daha da uysallaşır ama kafanızda kurduğunuz kedi biçimine sokmaya çalışmayın. Bırakın kişiliğini korusun. Doğru kedi, iyi kedi diye bir şey yok. Oğlum minikken daha çok ısırarak oynuyordu, kollarım çizik içindeydi, hala bazen ısırarak oynarız. Şimdi kollarımda Tek bir çizik yok. Kedimi insanlaştıracak değilim. Onun iletişim biçimlerine saygım var.

Luckysmom

Kaçan kovalanır gibi düşünün, onu kendi haline bırakırsanız bu sefer o sizin peşinizden gelecek. Takmıyomuş gibi yapın onun gelmesini bekleyin

mrtunaboylu

Biz ailecek bu durumu ısırdığında hayır die tepki gösterek ve olduğumuz yerden onu terkederek başka bir odaya giderek çözdük. O kadar zekilerki anlıyorlar. İyi bir yol kat ettik. Ona küstüğümüzü anlıyor. Isırmıyor artık. Ayrıca çok normal inanın onun o kıpır kıpır hallerini özliyceksiniz. Büyüynce öyle olmuyor çünkü :) uzun ömürlü olsun inşallh

BalliBadem

Bu aralar sürekli ısırma soruluyor sürekli kalabalık yapmak yerine eski konuları şöyle Bi gözden geçirse keşke herkes çok eskiye değil Bir iki gün öncesine

Gozdetemizel

Bir kedinin karakteri sevdirmemekse daha yavruyken ,bu inanin buyudugunde de degismiyor.benim henuz sevebilmisligim yok,kisirlasinca sakinler sevdirir dediler hicbir degisiklik olmadi.hala isiriyor hala elimize saldiriyor.pelus fare ve oyuncaklarla biraz kestik gibi ama asla duzelmiyor.