Kedilere Kefir Verilir Mi

-Asil-

Daha önce vermedim herkes de farklı şeyler söylüyor misal ayda bir 1 tatlı kaşığı gibi nadiren verilebilir mi, yararlı mı zararlı mı ? Bilgisi olan var mı :)

8 CEVAP

Hidatot

Ben laktozsuz olanından ayda 1den sık bile verilebilir diye biliyorum. Kuzu pek sevmedi tabi o yüzden istemiyor :/

Ekşi olduğu için sevmeyecektir tabi her kedi aynı değil zarar vrirmi bilemiycem ama ekşi sevmez büyük ihtimalle

PsLuna

Meyveli olanları vermeyin onlar şeker içeriyor. Kediler sütü sindiremezler ama kefir mayalanmış bir ürün olduğu için rahatlıkla tüketirler. Probiyotik özelliği olduğu için çok faydalıdır. Bağırsak problemlerine de iyi gelir. İshal ya da kabız olduğunda oldukça rahatlatır. Haftada 3 gün sade kefiri içeği miktarda verebilirsiniz. Sıkıntı olmaz fazlasını içmez zaten.

PsLuna

Canı isteyince lıkır lıkır su gibi içiyor bazen dokunmuyor hiç o zaman anlıyorum ki sıkılmış yoğurt veriyorum ya da ev yapımı yaş mama. Kediler o kadar salak değiller. Kokusunu öğrenir yiyip içecekleri şeyleri seçerler. Siz deneyin yerse verirsiniz

Gamzessven

Sade kefirden verebilirsiniz. Vete sordum sulandırmaya da gerek yok demişti. Ayda bir az bile olur 2günde bir verilebilir ishal yapmadığı sürece

tugbaliee

ben sade kefir verdim 1 tatlı kaşığı kadar ama sulandırmadan verdim ve ishal oldu :/

BalliBadem

Eğer ishal yapmazsa ver arada süt ürünleri özellikle kedilerde 1 yaşına kadar çok önemli peynir az tuzlu ayran yoğurt belki sulandırılmış yada laktozsuz süt ileride Bi yerden düşerse sakatlanma ihtimali azalır

-Asil-

Hepinize yanıtları için teşekkür ederim. Bizimkine tam şu anda verdik bir tatlı kaşığı yiyor