Bir Çay Bardağı Mama Kaç Gram ?

Zynpkck

Matisse kısır kedi maması kullanıyoruz 1 çay bardağı mama ne kadar kaç gram bi türlü ölçemedim bende kafama göre koyuyodum kızım çok kilo almaya başladı artık ölçekli vermek istiyorum ama malesef tartım yada mama ölçerim yok bu mamayı kullanan tartısı olan bi hayvan sahibi benim için tartabilirmi ?

8 CEVAP

yck

1 çay bardağı mamayı poşete koyun bakkalınızdan rica edin ölçmesi için. Yada yine bakkalınıza bir miktar mamayla gidin tartının üstüne poşet yazınız elinizdeki mamanın bir kısmını tartın göstergesi istediğiniz değere ulaşıncaya kadar buraya dökünüz. Ölçtüğünüz mamayı ayırın evde bir bardağa boşaltıp bulunduğu seviyeyi işaretleyerek kendi mama kabınızı yapabilirsiniz

yck

1 çay bardağı mamayı poşete koyun bakkalınızdan rica edin ölçmesi için. Yada yine bakkalınıza bir miktar mamayla gidin tartının üstüne poşet yazınız elinizdeki mamanın bir kısmını tartın göstergesi istediğiniz değere ulaşıncaya kadar buraya dökünüz. Ölçtüğünüz mamayı ayırın evde bir bardağa boşaltıp bulunduğu seviyeyi işaretleyerek kendi mama kabınızı yapabilirsiniz

Tam1cat

Ölçü kabı alın. Maksimum 15 lira bişey. Su bardağıyla falan hesap zor oluyor.

Zynpkck

Matissenin ölçeği varmı çünkü her markanın gramaji farklı oluyo ben rcninkini filan gördüm ama matisseninkini bulamadım

Gamzessven

Veterinerlerde de ölçü kabı oluyor isteyin bir tane

Tam1cat

Ben n&d nin ölçü kabını kullanıyorum. *** den almıştım

Anonymus552223

Özkütlesine göre değişir.

GammaLamina

Bu mamayı daha önce kullanıp bitirdiyseniz hemen küçük bir hesap yapın. Kaç kilo mamayı kaç günde bitirdi diye. Çıkan sayı günlük ortalama ne kadar mama verdiğinizi gösterecek. Böylece hep verdiğiniz ölçüyü göz kararı kısabilirsiniz.