Oldukça Karışık Mama Sorunumuz.

toshi

Biraz uzun ve karışık bir durum içerisindeyim şöyle sıralayabilirim .

1- N&D cilt problemlerine neden oldu kulanamıyorum.
2- Tavuk hassasiyeti var tavuklu mama kullanamam.
3- Naturea yemiyor kesinlikle.
4- Erkek kısır ve böbrek problemi yaşamıştık o yüzden Acana Orijen denemek istemedim.
5- En son barf yani çiğ beslenme uyguladım ama yeterli gelmedi bağışıklık düştü.

Şimdi ben düzgün bi şeyler yemesi için çabaladıkça çocuk daha da sıkıntılı zamanlar geçirmeye başladı. Dümdüz hiç uğraşmadan çöp mamalardan da yedirmek istemiyorum. Bu yazdığım maddeleri de düşünerek bana öneri verebilirseniz sevinirim çünkü artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

8 CEVAP

Gamzessven

Cilt problemi genelde aromadan kaynaklı olur diye biliyorum. Tüm nd çeşitleri mi cilt problemi yaptı?
Kullandığınız mamalar genelde çok proteinli olan mamalar. Belki daha az proteinli yani bir alt segmentli mamalar kullanmalısınız. Matisseyi deneyin isterseniz bir de.

Matisse (ya da içeriği matisse’e yakın bir mama) alıp yaş mama ağırlıklı beslemeniz daha uygun olacaktır. Yani günlük iki öğünden biri yaş mama. Hem böyle daha sağlıklı olur, böbreklerine de iyi gelir. İçeriği çok da mükemmel olmayan mamayı da çok tüketmek zorunda kalmaz.

limis

Boz de dediginiz mamaları kullanamıyoruz aynı sebeplerden dolayı olmasa da. Benim tek umudum bozita artık. Onun içinde de glüten var ama :(

Tam1cat

Pancarı genelde maalesef ki koyuyorlar. Bilmiyorum bozita kullanan biri yanılmıyosam ekşi sözlükte kedisindeki problemlerden ve bozita ile nasıl rahat ettiklerini yazmıştı. Cilt probleminin yanı sıra böbreklerinde de problem olan bir kedisi varmış. Bu bozitanın geyik etlisi sanırım ondan kullanıyor ve o sorunları şu an yaşamıyorlarmış. Ben hiç bozita kullanmadım ama o yazıda böyle bir şey okumuştum

Sselin1

Petcurean go/fresh mamalari malesef internette bulunmuyor eskiden vardi sizin icin güzel bir secenek olurdu ama kopek mamalari var sadece nette. Veterinerler de satiliyor mu acaba ben rastlamadim ama belki gören arkadaslar vardir.

darknight53

Nd düşük tahıllı serisi senin için güzel bir çözüm olabilir :)

toshi

N&D kullanamıyorum cilt problemleri oldu yazmıştım.

toshi

Evet nd'nin birçok çeşidini kullandım aynı sorunu yaşadık. Matissein içeriğinde mısır ve pancar posası gibi doldurma maddeleri var bu da hoşuma gitmiyor bu mama meselesi dipsiz kuyu gibi karar vermek çok zor :)