Kedimde Yaralar Çikiyor

kedilerim2018

Merhaba arkadaşlar uzun süredir arınızda yoktum.bayranda bir kedi aldim aldiğimda boynunda bir yarası vardı.iyilestirdim fakat bugün aynı yaradan birtane daha çıktığını farkettim kabuğu kalın derin bir yara .kabuğunu soydum altı sanki intahapli gibiydi.hemen baticon ve Teramisin ile pansuman yaptım.bu yaraların gra alerjisi olduğunu dusunuyorum.proplan junior kullaniyorum.bu mamayı hemen kesicem bana en iyi hangi mama olur tavuklu tavsiye etmeyin.orijen alsam işe yararmı.cok üzgün ve telaşlıyım.basina böyle birşey gelen arkadaşlar siz ne yaptınız.yarin veterinere görüşü cem.

10 CEVAP

Veteriner ne diyecek bakalım

Sselin1

N&d nin kuzulu mamasina bakalabilirsiniz hassas kediler icin daha cok kuzu eti oneriliyor. Acananin grasslands kuzulu mamasi daha iyi ama onun icinde de hindi eti bulunuyor o da kedinize dokunur belki suan yaralari varken denemeseniz daha iyi olur. Tabi kedinizin tahila da alerjisi olabilir oyuzden ilk basta tahilsiz n&d alin. Daha sonra isterseniz düşük tahilliyi denersiniz.

Sselin1

Hiç duymamiştim ama düşük bir ihtimaldir bence o ayrica yaban mersinli dedigine bakmayin %1 oraninda bile yok mamanin icinde %0.5 yaban mersini iceriyor sadece yani cok cok az bir oran.

kedilerim2018

Veterinere gittim.alerji yada mantara benzemiyor dedi.antibiyotik vurdu bitane.korkulcak birşey olmadığını soyledi

kedilerim2018

Hemen bakicam tesekkurler

kedilerim2018

Nd y de baktım ne tahilsiz kuzu etli yaban mersini.var.yaban mersinde bazı hayvanlara alerji yapabiliyormuş.

İnşallah yoktur.Mama olarak nd,bozita bakabilirsin.

Sselin1

sevindim gecmis olsun. alerji gercekten zor neyseki degil. Ama siz yine de pro plan mama bitince başka bir mama deneyin bence icerigine bakarsaniz anlarsiniz fiyatini hiç haketmeyen bir mama.

dlwlrma

ND,BOZİTA'ya ek BritCare'de güzel.Fakat hepsinin içeriği iyi değil BritCare'in.

https://www.***.com/arama?q=brit+care+kedi+mamas%C4%B1

Matisse.Profine,Golosi de olabilir.Daha ucuzlar.

Sudeckmkc

Ben olsam evde kendim hazırlardım böyle bir durumda