Yalvarırım Yardım

aybukeed

İstanbul’daki 9 aylık, tuvalet eğitimli,erkek, karşı olduğumuz için kısırlaştırmadığımız, oyuncu kedime geçici ya da kalıcı yuva arıyorum. Sokaktan dövüldüğü için almıştık bırakamadık ama artık bırakmamız gerekiyor memleketlerimize dönüyoruz. Lütfen Salı’ya kadar bulmamız gerekiyor. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. 05350458808

14 CEVAP

Tam1cat

Karşı olduğunuz için kısırlaştırmadığınız, en tatlı kabul edilen yavruluğunu yanınıza geçirip şimdi memlekete dönerken yanınızda götüremeyeceğiniz bir can. Öğrenciye, yerleşik düzene sahip olmayana neden kedi sahiplendirilmemeli ders101

smgbkrccc

Ah kuzucuğuma yazık. Evindeki dolabı veriyor sanki. Bir hayvan sahiplenmeden önce tüm sorumluluklarını göz önüne alarak yapın artık. Evime aldım memlekete dönmem gerekiyor artık bırakmam lazım ne demek?

Tam1cat

Ben de öğrenciyim. Evimde 2 tane kedim var. 1 tane alıp ömürlük aile olan öğrenci varsa 5 tane atan var. Ne öğrencisisin, yaşın kaç bilmiyorum @dlwlrma ama üniversite ilan panosu memlekete döndüğü için evcil hayvanını sahiplendirmek isteyenler ile dolu. Okuldaki öğrencilerin açtığı ilan sayfaları da aynı şey ile dolu. O sitede genelde evini boşaltan, eşya satmak isteyenler, ev, yurt arayan, bir şey kaybeden yazsın diye var, nedense tam da okullar kapanırken bir sürü kedi köpek ilanı. Asla inkar etmeyeceğim bir nokta varsa kedilerime çok iyi baktığımdır ama ben bile kedi sahiplendirirken öğrenci son tercihim oluyor. Yeter artık insan olmaktan utanıyorum. Bu soruyu soran kişi de insan sıfatı altında ben de. Bıktım bu sitedeki kedisine köpeğine birşey olunca kırk takla atıp veterinere götürmek istemeyenlerden, en kalitesiz mamayı kedisinin önüne itenden, ottan çöpten sebeplerle kedisini sokağa atandan. İnsan mısınız siz be?

smgbkrccc

Bizde öğrenciyiz. Öğrencilere laf atmıyoruz ama ‘eve alayım sene sonunda bırakırım nolcak ki’ diye düşünen çok fazla öğrenci var maalesef, bknz şekil A. Sahiplenmeden önce de memlekete gidecekti, bunları düşünmesi lazımdı. Bir canı sahiplenirken her şeyi göz önüne almalısın maalesef, çoğu kişi bunu yapmıyor. Ben bir kedi sahiplenmek için 2 sene düşündüm, bu kadar fedakarlık yapabilir miyim diye. Bu basit bir olay değil, oyuncak değil eve alınan bir can, nefes alan duyguları olan bir can.

Tam1cat

Benim tepkim zaten size değil. Yazının bir kısmı sizeydi sadece. İnsan olduğunu düşünmediğim şahıs soru sorandan başkası değil. Üzerinize alınmamış olmanızı diliyorum. Öte yandan yaşınız merak ettiğim bir husus değil. Ben tecrübelerimi ve gördüklerimi söyledim. Bu soru da en büyük örnek. Siz iyisiniz diye herkes öyle değil ki büyük çoğunluk kötü zaten. Şu sitede her gün başka bir insan sıfatı taşıyan mahluk ile karşılıyorum. Camdan düşen kediler, veterinere götürülmeyenler. Hayvanseverlik bu değil. Tiksinmeme sebep oluyorlar artık

Sselin1

Tam1cat zaten genelleme yapmiş cunku ögrencilerin belli bir düzeni olmadigi icin bu sonuc kacinilmaz oluyor tabiki istisnalar var ama genele bakarak yorum yapmak lazim bence de okuyan kisilerin hayvan sahiplenmesi pek dogru degil arkadaş tabiki gecici yuva olabilir ama simdiye kadar bu kediyi sahiplendirmeye calişmasi gerekirdi. Kedi artik büyümüş onu gectim memlekete dönecegi belli neden son dakika yuva aramaya baslandi bulunamazsa buyuk ihtimal barinaga birakilacak bence sorumluluk alacak yasa kadar beklenmesi gerek

ballokumu

Memlekete kedi götürmek zor değil neden abarttınız ki

Luckysmom

Memlekete götürebilirsin. Ben yıllarca bu kediyle yaşadım desen ailen seni eve almam mı diyecek? Çocuğunuzu nasıl bırakmak için ilan açıyorsunuz anlamıyorum ya. Minder kadar yer kaplayan ve sana muhtaç olan kediyi mi götüremiyosunuz memlekete. Valizini de götürme o zaman sshiplendir kıyafetlerini eşyalarını. Gider en düşük maaşlı işi yaparım kirayı öder kediye bakarım yine de memlekete döncem diye kurtulmaya çalışmam çocuğumdan.

almak isterdim :( ama düzcedeyim

Sselin1

Instagramdaki sayfalara ilan verdiniz mi ?

dlwlrma

Arkadaşşlar tüm öğrencilerin hakkıını yemeyin artık !!

40 YAŞINDAKİİ DAMDAN İYİ BAKANLAR VAR.Herkes farklı.

Sende bakamayacaksan neden aldın beyin almadı

dlwlrma

Geçici yuvam mı oldn ?

dlwlrma

1.sı yaşım kaç bilmiyorsun.Sneye mezn olup iş bulacağım.Ben altüsüt her öğrenci aynı değil dedim.Bu tepkiyide tatlı bir şe gibi geçip gülerek yok sayacağım.Ben öğrenciye sahiplendirecksen iyi seç dedim sadece bu.

dlwlrma

Sizde haklısınız.