Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedi ve kene

Leyl003
Leyl003

2595 Puan

Kedimde annem yaklaşık 3 gün önce kulağında kene görmüş.. bir tane büyük ve 4 tane yavru sanırım.. cımbızla hepsini alıp kolanya ile temizlemişler.. ama kulağı hala şişmiş.. bu durumla hiç karşılaşan var mı.. dış parazitini yeni olmuştu.. parazit ilacı kenelerden uzak tutmuyor mu acaba.. (vet ile tel de konuştum.. keneyi çıkardıysanız bi sorun olmaz dedi..)


8 CEVAP

Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

115440

Kenelerin hepsini tamamen çıkarttığınıza emin misiniz? Kafaları içerde kaldıysa sıkıntı olur. Bizde de kene vardı kulakta iki tane ben çıkarmayı beceremem diye hiç ellemedim (ama parazit damlasını geciktirmiştim ondan oldu sanırım) hemen parazit damlası yaptım kendileri düştü.


Leyl003
Leyl003

2595

Hepsini çıkarmışlar her yerini kontrol de etmişler.. benim şaşırdığım parazit damlası yapılalı 10 gun oldu.. nasıl kene yapışıyor anlamadım.. inş bi daha olmaz..


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

115440

Dışarı çıkıyor muydu kediniz? Biz kırsal bir kesimde yaşıyoruz her yer böcek kaynıyor bize de kene yapışacak diye korkuyoruz. Yani sokakta parazit aşısı olmasına rağmen pirelenmesi, kene yapışması gibi olaylar olabilir.


Leyl003
Leyl003

2595

Hem evde hem dışarıda yaşıyor.. apt nın bahçesi var orda takılmayı çok seviyor.. inş taşınıp düzenli bi hayatim olunca yanima alacağım..


Gozdetemizel
Gozdetemizel

12437

Kolonya mikrobu almaz aksine sabitler.sistiyse muhtemel bir iltihap durumu olabilir,hekime danismakta fayda var


Leyl003
Leyl003

2595

Aynen gidince vet. e goturcem .. ama şişlik geçmiş çok şükür.. benim minik tam bi avcı otların içine dalıp hiç-bir canlıya rahatlık vermiyor:)) ordan yakalamıştır keneler onu..


Yrnkrblt20
Yrnkrblt20

700

Bugün bende bizim kedide gördüm bi panikle kendim çektim kafası kaldı sanırım bizde daha yeni yaptırmıştık inşallah birşey olmaz ya


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 107 Görüntüleme
  • 8 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 15005 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR