Kedi Pati Kırığıı

z-liyya

Kedimin galiba ön sag patisi kırıldı kuş peşinden gideyim derken düştü 3. Kattan diğer ayaklarına baktım sorun yok esniyor ama o ayagının ustune basmıypr birrde şekli farklı duruyor kemiği sanki yukarı dogru çıkıntı gibi

28 CEVAP

Tam1cat

Ayrıca sıkıldım artık şu kedim düştü başlıklarından. Çocuğunuz balkondan düşse anne çocuk forumlarında soru sorup mu nesi olduğunu anlayacaksınız ya da çocuğunuz camdan düşmesin diye önlem almayacak mısınız? ******* kedi filesi 14 liradan başlıyor. Sineklik 100 lira. Çocuk kilitleri 5 lira. Evimize aldığımız canlının güvenliğini sağlamak da doyurmak kadar önemli bir konu.

Tam1cat

Durumunuz yoksa hayvan sahiplenmeyin. Bu tıpkı 10 çocuk doğurup doktora önlem almayı bilmiyorduk, allah verdi demek gibi.
Ben de zengin değilim. Öğrenciyim. Yeri geliyor kendime not almıyorum fotoğraf çekip ordan sınava çalışıyorum sırf çocuklarıma 50 lira fazla harcayayım diye. En son üstüme başıma bişeyi ne zaman aldım kestiremiyorum bile. Ama çocuklarıma baksanız ki bilen bilir burada da nasıl baktığımı, en güzel şekilde bakmak için elimden geleni yapıyorum. Param yok diye bir bahane yok, olamaz da. Kendi sağlık problemlerimin de olduğu ve özel hastane kullanmak zorunda kaldığım bir dönemdeyim şu an. Buna rağmen dişimden tırnağımdan arttırıp kedilerimden birinin daha kısırlaştırma işlemini yaptıracağım, 400 lira. Üstüne yeni taşınacağım eve sineklik 500 lira diyelim. Ben de bilirim ay param yok, ay durumum yok demeyi. Sizin kediye vermeyi değer gördüğünüz paranız yok. Evde en güzel şekilde bakamayacaksanız sokaktaki hayvanları besleyin eve almayın. En azından onların karnı doysun

Tam1cat

Sokaktaki yavru bir kedide aynı problemi yaşadık. O kırık iltihaplanmış sonra tüm vücuda yayılmıştı. Artık hayvanın kırık patisinin içinden iltihap akıtmak zorunda kalıyorduk. O kedi için bir aya yakın uğraştık. Gezmediğimiz veteriner kalmadı fakat çok küçük olduğu için kurtulamadı. Kırıldığı gün falan bulmuş olsaydık kurtarılabileceğimizi söylemişti veterinerler. Bir an önce veterinere götürün. Evde yapabileceğiniz bir şey yok

Tam1cat

Balkon için file alın, 14 liradan başlıyor 84 liraya kadae gidiyor. Balkonun ölçüsüne göre size uygun bir seçeneği seçin. *******.com dakileri çok övüyorlar. Bir zahmet elinizdeki hayvanın ölümü sizin elinizden olmadan yaptırın gitsin.

kedili evlerein pencereleri balkonları sineklikle kapatılmalı kediler pencerede yalnız bırakılmamalı. durumum yok lafı fazlasıyla bencilce geldi bana. siz hastalandıgınızda bir yeriniz kırıldıgında durumum yok mu deniyor eminim demezler. kedilere bakmak özen ister onu kırık patisiyle evde tutmak da bence vicdansızca.

Hatirladigim kadariyla kediniz onceden de dusmustu damağı yarılmıştı keske biraz daha dikkatli olsaydınız

z-liyya

Demesi kolay size inanin durumum yok ne yapayım kediyi atayım mı ?? Yaşadığım yerde zaten iş sıkıntısı var herkes işsiz burda zaten ben kedime bakıyorum emin ol butun paramı ona harcarım elimde olsa canımı bıle verırdım ayrıca kedım ilk dustugunde ben bılmıuordum yenı yenı kedı bakmaya ogrenmıs oldum annem babam zaten çalısmıuor onlarda durumlarınzor ama ben bır şekılde hep çalısııp bakmaya çalıştım baktımda şuan boyle bısı basıma geldı evet file takamadım ama bu kadwr suclama olamaz ben bahane kesınlıke etmıuorım sen şanslısın ki paranı cıkartıyosun ben onu bıle yapamıyorum cunku yok burda öyle bir durum allah kımseyi çaresız düşürmesin insanlar bilip bilmeden konusuuor ben akıl istemedım ki bende bılıyorum. Bu konuları haklı olduunızu bılıuorım ben sadece kırık hakkında bilgi istedım

z-liyya

Bu kedime ben 1 yıldır bakıyorım ve ilk kez boyle durumlar gelıyor basıma son 3-4 aydır zaten hep sıkıntılı gectı ben böyle olmasını ıstemedım ve çabalıcam fileyi bir şekılde yapmayı calıscam neyse cevaplarınız için tşk ederim ...

dlwlrma

File yapamazsan camları ve balkonları her zaman kapalı tut.Havalandırman gerekirsede kedinin orada olmadığından emin ol.

BalliBadem

Tekirse belediye veterinerine götür ev kedisi olduğunu söylemezsen bedava bakarlar

BalliBadem

Kötü olmuş geçmiş olsun

z-liyya

Fakültede rötgen çektırdık 1 kırıgı varmıs amelıyat önerdilrr ama ben istemedim cunku araştırma yeri guvenmedım alçı yaptırmayı dusunuyorım yarın ilk iş alçı olucak inşallah iyileşir çabuk

Tam1cat

@thecatmother ağzınıza bin sağlık. Kedisine para harcamayı değer görmeyenler burada onlara tavsiye veren insanları ali ağaoğlunun çocuğu sabancının torunu falan sanıyorlar. Öğrenciyim, sandıklarınızın aksine. Ama güvenliğini sağlamak, sağlığını korumak için elimden geleni yapıyorum. Borç buluyorum, borç bulamazsam iş buluyorum, hiçbir şey bulamazsam telefonumu satıyorum. Sinekliğe vereceğinizin kat be katını tedavilere vereceğini fark etmiyor insanlar. Pardon tedavi demişim

dlwlrma

Herkes kendine haklı ve karıştırmak istemiyorum.Umarım kesin iyileşir.Umarım elimden gelebi yaparsın