Kedim Sürekli Kusuyor

abdullahd

Herkese merhaba arkadaşlar. Kedim sabah uyandığından beri kusmaya çalışıyor. Öksürüyor öksürüyor ve kusuyor. İlk başta yediği her şeyi kustu, şimdi mide öz sıvısını kusuyor. Gece uyurken vantilatör açıktı o da tam önünde uyumuştu, ondan mı oldu anlamadım. Sizce sebebi ne olabilir?

8 CEVAP

GammaLamina

Vantilatörden rahatsız olsa kaçar gider, sorunun o olduğunu sanmıyorum. Acilen veterinerinize gidin. Bir şey ısırıp zehirlenmiş, enfeksiyon kapmış vs. olabilir. Ateşi de yüksekse acele edin.

GammaLamina

Dediğiniz durumda kusmak yerine çekingen ya da agresif davranırdı. Yanlış yediği şeyi birden kusabileceği gibi saatler sonra da kusabilir. Kusma normal bir şey değil. İç parazit, yabancı madde yemesi, mide sorunları olabilir. Kedim de bir hafta önce uyurken birden kalkıp mamasını çıkardı ve yeniden uyudu, sabah ateşi vardı. Beş günlük antibiyotik tedavisinden sonra kendine geldi. Aşıları tam, yanlış bir şey yememesine rağmen insanlar gibi bir şey kapıp hasta olabilirler. Mesela şimdi kaldığımız yerde belediye havaya sinekler ölsün diye ilaç sıkıyor, bu sinekler eve giriyor. Kediler ona dokunup patisini yalıyor ve zehirleniyorlar. Ev bitkisini yemese bile ısırıp reaksiyon gösterebilir. Aynı insan bebekler gibiler. Ne kadar dikkat etsek de oluyor böyle şeyler :(

abdullahd

Evet o kadar haklısınız ki. Şimdi uyuyorduk birlikte uyandık. Gır gır gırlıyor. Bir kere daha kusarsa götürmeyi düşünüyorum.

Anonymus552223

Mama degisikligi falan yaptiniz mi

abdullahd

Hayır yapmadık. Mamayı çıkardıktan sonra da kusmaya devam etti. 3 kere kustu, sonra birlikte uyuduk. Uyandığımızda yaş mama yedirdim, bir daha da kusmadı. Yiyeli 3 saat falan oldu

abdullahd

Yuvasındaydı hissetmemiş olabilir diye düşündüm. Uyandığında başladı. Veteriner de aynını söyledi bir şey yemiş olabilir dedi ama hiç zannetmiyorum. Öyle olsa neden uyanınca başlasın ko bu harekete? Şimdi yattı uyuyor, eğer devam ederse hiç vakit kaybetmeden götüreceğim. O zamana kadar beklemek zorundayım çünkü veterinere gitmek oğlum için çok stresli bir yolculuk oluyor.

abdullahd

Hala takipliyorum, yaş mama yiyeli daha kusmadı. Saatler oldu, umuyorum kusmaz daha.

abdullahd

Flood gibi olacak ama hala kusmadı. Sanırım endişe etmeme artık gerek kalmadı. İnsan sebebini çözemediği durumlarda oldukça endişeye kapılabiliyor, hele ki bu kendi yavrusu olursa... Herkese çok teşekkürler :)