Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedim pek yemiyor ve şuan zayıf durumda

gkhngykc
gkhngykc

277 Puan

russian blue cinsi kedim ve daha 2 gün önce sahiplendim ve kendisi şuan zayıf pek zayıf değil ama normal halinden zayıf ve kendisinin daha pek yediğini görmedim 1.5 gün boyunca sadece gece 2 gibi seslerini duydum ve sabah kaldığımda kuru mamadan çok az yediğini gördüm belli bile olmuyordu resmen bu durumda ne yapmalıyım.
Not:kendisi daha 1.5,2 aylık civarı ve erkek


14 CEVAP

GammaLamina
GammaLamina

10282

Kediniz sık sık ama az besleniyor olabilir. Ortama alışamamış olabilir. yaş mama verin, iştahla yiyorsa bir sorun yoktur, sadece alışması lazımdır.


gkhngykc
gkhngykc

277

ilk geldiği gün aradan 1 gün geçtikten sonra 2 adet mama koydum dediğiniz gibi bir yaş mama bir de kuru mama koydum yaş mamayı özellikle yesin diye önüne koydum fakat onuda yemedi sonra kuru mamayla yaş mamayı karıştırdım onuda yemedi en son kuru mamayı hafif ılık suyla biraz yumuşattım ve koydum gece çok az yemiş fark edilmeyecek durum da az yemiş


GammaLamina
GammaLamina

10282

Çok acıktığında yemek dışında dokunmuyor demek ki. Mamadan hoşlanmadığı gibi alışamamış da olabilir, bir sağlık sorunu da. En iyisi veteriner hekiminizi bir aramanız. Su içme, dışkı, idrar durumunu da not alın.


gkhngykc
gkhngykc

277

veterinere önceki gün götürdüm ve kediniz çok sağlıklı maaşallah dedi yani kedim hasta değil fakat mamayı beğenmemiş olabilir internetden de pek bir bilgi alamadım tam russian blue kedi hangi mama türünü sever tam bilmiyorum şuan kullandığım mama hill's


Gamzessven
Gamzessven

16433

Hillsde tatlandırıcılar olduğu için genelde severler. Bana kediniz alışamamış gibi geldi. Yeni sahiplenildiği zaman oluyor böyle durumlar. yaş mama yeme ihtimali daha yüksek ama. yaş mamayı da kuru mamayı da ayrı ayrı koyun hatta yoğurt falan da deneyebilirsiniz.
Konuyla bağımsız ama hills markasını da değiştirmenizi tavsiye ederim. Ben de hills kullanıyordum ilk zamanlar. Şimdi ndye geçtim çok daha iyi içerik ve kalite olarak.


epiglottis
epiglottis

123211

Yeni yerine alisana kadar biraz iştahsiz olabilir. Mamayi da sevmemis olabilir tabi. Kucuk kediler hareketli olduklari icin zayif olmalari normal. Veteriner saglikli dediyse sıkinti yok


gkhngykc
gkhngykc

277

cevaplarınız için teşekkürler bugün yoğurt vermeyi denedim çok sevdi ben görmeden yemiş yutmuş mama yememesinin sebebi büyük ihtimal hill's i sevmedi şimdi pro plan alıp deneyeceğim.


Sselin1
Sselin1

13913

Hills iyi bir mama degil zaten bu fiyata n&d almanizi tavsiye ederim az yese bile kilo almasini saglayacatir yaş mama olarak gimcat alabilirsiniz. N&d de kitten mamada buyuk boy olmadigi icin paketi pahaliya geliyor. Ama kitten mamasini almak zorunda degilsiniz Yetişkin mamasiyla tek farki boyutu çünkü Icerik ayni yani.


GammaLamina
GammaLamina

10282

Çok sevindim sağlıklı olmasına. En geç bir haftaya size de, ortamına da, mamasına da alışacaktır. Ben de kediler için N&D mama kullanıyorum, ama veterinerinize danışın mama olayını. Benimkiler çok hareketli diye rahatlıkla o mamayı kullansam da kediniz çok hareket etmeyen bir kedi ise yüksek protein onda ters tepebilir. Tahıllı mamalardan çok korkmaya gerek yok. Sonuçta hepimiz evrimleşiyoruz ve tahılları sindirebilen kedi sayıları da çoğaldı. Hem çok pahalı olup hem de yok tavuk unu, yok azıcık et içerikli ürünlerden uzak durun yeterli. Ne cebinize zarar gelsin ne de kediniz boş bir şey yesin. Sık sık mama değiştirmeyin ishal olabilir. Değiştirecekseniz aşamalı olarak eski-yeni mama karışık koyun kabına. Küçük bir not olarak da mamanın içinde taurin adlı maddenin bulunmasına da özen gösterin. Sağlığı için iyidir.


Sselin1
Sselin1

13913

Pro plan daha kötü belki kediniz tadini sever ama icerigi temiz ve ve besleyici degil
https://www.markamama.com.tr/farmina-nd-tahilsiz-tavuklu-narli-kedi-mamasi-5-kg dedigim mamanin icerigine burdan bakip hills ve proplan ile kiyaslayabilirsiniz


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 151 Görüntüleme
  • 14 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 16172 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR