Bir Apartmandan Müstakil Bir Eve 2 Aylığına Gidiyoruz Bahçesinde Kedim Kaçarmı?

Chia

Biz 2 aylığına bir müstakil eve gidiyoruz kedim kaçar mı?
Benim daha önce beslediğim tavşan kaçmıştı.Kedim 1,5 yaşında british shortair ve tekir kırması.

6 CEVAP

Biz müstakil evde yaşıyoruz, eve geldiklerinden bari bahçeye çıkarlar hep, kocaman da bir bahçemiz var ama özellikle kedilerimden biri bahçenin dışına çıkmaya çok meraklı. Bazen sadece günde bir kere yemek yemeye gelir. Bazen bir hafta gelmez merkeze iner komşularla takılır. Ama öbürü asla bahçenin dışına çıkmaz çok korkar. Yani demek istediğim kedinin karakterine bağlı kaçıp kaçmaması, o yüzden işinizi şansa bırakmayın hiç çıkmasın dışarı.

dlwlrma

Geçen bir arkadaşın da kedisi çalındı bahçesinden.Hayvanı eve asnız 2 aylığına yada hiç ggitmeyin.Kedi için daha iy olur.

GammaLamina

Korkunun ecele faydası olmaz derler :) Önleminizi alırsanız elbette bir şey olmaz. Müstakil evde yaşayan ve kedisi olan insanlar var. Kedinizi daha önce bir bahçe deneyimi var mı? Bir kedi, kuş, sinek görüp heyecanlanarak peşinden koşup kaybolur mu? Bahçenin çitleri kedinin kaçıp kurtulacağı yükseklikte mi? Bunları göz önüne alarak bahçeye çıkarmalısınız. Daha ilk günden bahçeye salmayın elbette. Göğüs tasmasıyla (aşıları düzenli ve tam ise) birlikte bahçeyi turlayabilirsiniz. Hep evde yaşamışsa bahçeye kaçmaması için dikkatli olabilirsiniz. Çok zor değil, sabır ve dikkat gerektiriyor.

GammaLamina

Korkunun ecele faydası olmaz derler :) Önleminizi alırsanız elbette bir şey olmaz. Müstakil evde yaşayan ve kedisi olan insanlar var. Kedinizi daha önce bir bahçe deneyimi var mı? Bir kedi, kuş, sinek görüp heyecanlanarak peşinden koşup kaybolur mu? Bahçenin çitleri kedinin kaçıp kurtulacağı yükseklikte mi? Bunları göz önüne alarak bahçeye çıkarmalısınız. Daha ilk günden bahçeye salmayın elbette. Göğüs tasmasıyla (aşıları düzenli ve tam ise) birlikte bahçeyi turlayabilirsiniz. Hep evde yaşamışsa bahçeye kaçmaması için dikkatli olabilirsiniz. Çok zor değil, sabır ve dikkat gerektiriyor.

PsLuna

Bahçeye çıkarmasanız daha iyi aslında. Bi çok kedi dışarda çok korkuyor. Çıktığında da göğis tasmasıyla yanınızda çıkarın genelde evde kalsın.

dlwlrma

@PsLuna ve @GammaLamina da iyi açıklamış :)