Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

terasta besleyebilir miyim ?

crossdissolve
crossdissolve

184 Puan

arkadaşlar herkese merhaba,uzun zamandır bir evlat sahiplenmek istiyorum ve bunun için yaklaşık 2 aydır araştırma yapıyorum. nasıl bakılır,nasıl eğitim verilir,sorumlulukları nelerdir vs. bunların hepsi benim için tamam, tüm sorumluluklarını üstlenebilirim fakat sorunum şu ; ailem ev içinde istemiyor,sadece terasta bakmama izin veriyorlar.terasımız standart teraslara göre daha geniş ve içinde kapısı olan kulübemsi bir alan var.ben bu kapalı alana güzel bir yalıtım sistemi yaparak kışın üşümesini,yazın sıcaklamasını engelliyeceğim ama malesef çevremdeki insanlar:vazgeç bu sevdadan köpek sadece bahçeli evde olur terasta canı sıkılır,sürekli ağlar, komşulardan şikayet gelir, ailenle papaz olursun tarzı yorumlar geliyor.ama ben forumlarda dolaştığımda terası bırakın, dar balkonlarda bile çok iyi sistem döşeyip köpek bakan insanlar gördüm ve söyledikleri şeyler genel olarak;sabah akşam dışarı çıkardığım zaman enerjisini atmış oluyor ve zaten terasta/balkonda zamanını yatarak dinlenerek geçiriyor,barınaktaki yaşam şartları çok kötü,zincire bağlı yaşıyorlar diyolar. yani benim size sorum şu her gün sabah 2 saat,akşam 2 saat olmak üzere (iş olmayan tatil günlerinde bu süreleri fazla fazla uzatabilirim) dışarı çıkarsam tüm üzerime düşen sorumluluklarımı yerine getirsem yine de sırf terasta besliyorum diye hayvana eziyet etmiş olur muyum.ve ek olarak karşı dairemizde bir ailenin köpeği var ve onlar da terasta besliyor fakat hiç dışarı çıkardıklarını görmedim,doğru dürüst ilgilendiklerini de görmedim,karanlıkta bırakıyorlar hayvancağızı ve bu şartlara rağmen bile tüm gün ağlayıp havladığını duymadım.sadece ara sıra sokaktan köpek geçerse havlıyor.okuyan,vakit ayıran herkese teşekkür ederim cevaplarını heyecanla bekliyorum,sağlıcakla kalın


16 CEVAP

dlwlrma
dlwlrma

1360

Öncelikle soruyu okudum da 100 yıl falan sürdü (jsgherkgberkgbwgb)


Terasınız boyutları ne kadar?
Köpeğin cinsi ne?


Ben elbette ki bahçede beslemeyi tercih ederim.Fakat terasınız öküz kadarsa ve günde 4 kere falan gezdirirse barınaktan elbette iyi olur.Şunu da eklemek isterim.Bence biraz daha büyüyüp kendi evin olunca al.Bahçe onun için terastan daha iyi olur.Ayrıca köpek basmak çok zordur.Masrafları falan.Hele de aileni zor ikna ettiysen küçücük bir fırsatta onu sokağa atmak isteyecekler.Köğeğiniz için birçok şeyinizen vazgeçeceksiniz.


Kısacası bira daha büyü vr köprğini kendi bahçeli evine al.Araştırman aşı,mama bilgin tam olabilir ama yaş açısından erken gibi gözükyor.


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

115440

Ne olursa olsun direkt köpek sahiplenmeden önce geçici yuvalık yap. Geçici yuva zor durumda olan bir hayvana birkaç gün/hafta/ay bakmak demektir. Böylece köpek bakmaya hazır olup olmadığını anlarsın.


crossdissolve
crossdissolve

184

@dlwlrma
öncelikle cevabın için teşekkür ederim
en olarak 8m dikine 4 m şeklinde hesapladım
golden almak istiyorum hem sakin hem uysal oldukları için


yaşım 20 bu arada :d evet dediğin doğru olabilir,kendi evime çıksam ilk yapıcağım şey zaten bir köpek sahiplenmek ama şu an baktığımda bunun için daha çok zaman geçmesi gerekiyor.masraf olarak maddi durumum iyi,kazancım bakımına fazlasıyla yeter.tekrardan teşekkürler yorumun için :))


crossdissolve
crossdissolve

184

@Kedizeytinvepeynir
güzel bir tavsiye aklımda olucak,teşekkürler :)


Ayse_naz_G
Ayse_naz_G

118091

terasta havlarsa eğer sıkıntı olabilir,yatabileceği,yağmurdan korunabileceği bir yuva yapın ona üşümemesine dikkat edin,beslenebilir.


crossdissolve
crossdissolve

184

@Ayse_naz_G


teşekkür ederim,havlamaması veya ağlamaması için verilen tavsiyeleri takip etmeyi düşünüyorum.yuvasını çok iyi düzenleyeceğim,benden daha rahat uyur geceleri emin olun :)


kirpiklihunicik
kirpiklihunicik

11093

atlaması riskine karşı ne yapacaksınız? Goldenlar çok hareketlidir, düşebilir.


crossdissolve
crossdissolve

184

@kirpiklihunicik


balkonun yüksekliği uygun ama ben her ihtimale karşı çit örmeyi planlıyorum :)


crossdissolve
crossdissolve

184

@kirpiklihunicik


teras olucaktı,balkon yazmışım yanlışıkla :)


Ayse_naz_G
Ayse_naz_G

118091

:):):)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 255 Görüntüleme
  • 16 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 15005 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR